Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Farkasmály megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 223 m · Open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Farkasmály megállóhely)
    / Mátravasút (Farkasmály megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Farkasmály megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Farkasmály megállóhely a Mátravasút mátrafüredi vonalának egyik megállója.

Farkasmály megállóhely a 24-es főút mellett található, mindkét oldalról szőlőültetvényekkel körülvéve. Az andezittufába vájt közeli pincesor a Sár-hegy lábánál Gyöngyös egykori vigalmi negyede volt, és ma is számos borospince várja itt a látogatókat, illetve egy fedett gokartpálya is van a közelben. Farkasmályon áthalad a sárga szőlő jelzésű turistaút is, amely Gyöngyöst és Mátrafüredet köti össze a Sár-hegyen és a Pipis-hegyen keresztül.

Közeli látnivaló:

  • Farkasmályi pincesor

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

Farkasmály megállóhely megközelítéséhez Gyöngyös, Kollégium megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról.

Getting there

Gyöngyös, Kollégium megállóhelytől körülbelül 1 kilométert kell sétálni északi irányba a 24-es főút mellett vezető kerékpárúton.

Parking

A farkasmályi pincesor felé vezető út mellett lehet parkolni a KRESZ szabályainak betartásával.

Coordinates

DD
47.805945, 19.951137
DMS
47°48'21.4"N 19°57'04.1"E
UTM
34T 421466 5295264
w3w 
///gasp.hinders.club
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty easy Open
Distance 9.4 km
Duration 2:55 h
Ascent 408 m
Descent 261 m

A bámészkodós, könnyed túra Gyöngyösről Mátrafüredre vezet, amelynek középpontjábanaz elsüllyedt hegységperem egyik szigethegyének kialakulása, ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Törptúra
Difficulty
Distance 0 km
Duration 0:01 h
Ascent 0 m
Descent 1 m

Az apróságok 1 km-es játékos túrán ismerkedhetnek meg az erdei állatokkal, növényekkel, így játszva tanulhatnak a természetjárásról.

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Kölyöktúra 7
Difficulty easy
Distance 7.3 km
Duration 3:00 h
Ascent 0 m
Descent 0 m

Ezt a távot a 6-14 éves korosztálynak ajánljuk. A 7 km-en sok játékos feladaton keresztül ismerkedhetnek meg a Mátrával, élővilágáról, ...

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Kékestető 25
recommended route Difficulty moderate
Distance 25.1 km
Duration 9:00 h
Ascent 1,227 m
Descent 1,227 m

A Mátrafüredről induló Kékestető-körtúrán a Kékes meghódítása a cél. A közepesen hosszú túrán közel 1000 métert kell leküzdeni, ezért komolyabb ...

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Sástó 13
recommended route Difficulty moderate
Distance 13.5 km
Duration 6:00 h
Ascent 580 m
Descent 580 m

A Mátra egyik legismertebb forrását is útva ejtjük ezen a könnyű-közepes nehézségű túrán. A Rákóczi-forrás vize nemcsak tiszta, hanem ízletes és ...

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Galyatető 50
recommended route Difficulty difficult
Distance 50.1 km
Duration 13:00 h
Ascent 2,662 m
Descent 2,662 m

A túranap leghosszabb távja csak gyakorlott és jó kondiban lévő túrázóknak ajánlott, mivel elég sok szintet kell legyőzni, ráadásul folyamatosan ...

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Bicycle Rides · Mátraalja
Mátraalján, falu szélén
recommended route Difficulty moderate
Distance 54.7 km
Duration 3:45 h
Ascent 547 m
Descent 605 m

Mátraalján, falu szélén lakik az én öreg néném - szól a mese, de ha nénét nem is ígérünk, azért sok érdekességet lehet találni, ha az ember nyitott ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty S0 moderate
Distance 29.3 km
Duration 3:00 h
Ascent 627 m
Descent 627 m

Nem kell ahhoz felmászni a Kékesig, hogy a Mátrában egy élvezetes és változatos montis kört menjünk: Gyöngyös környékét egy meglepően jó útvonalra ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Farkasmály megállóhely)

Külterület
3200 Gyöngyös
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp