Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Pipishegy megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 263 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Pipishegy megállóhely)
    Mátravasút (Pipishegy megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Pipishegy megállóhely a Mátravasút mátrafüredi vonalának egyik megállója.

Pipishegy Gyöngyös külterülete, zártkertes övezet, hétvégi házak, telkek sorakoznak egymás mellett. A békés kisvasúti megállóhelyen körültekintve nem is sejthető, mit rejt a közeli erdő. Pipishegy neve talán leginkább a ma is üzemelő repülőtérről ismert. A füves kifutópálya az 1950-es évekig kiképzőrepülőtérként működött, majd két évtizednyi szünet után sportrepülőtérként kezdték újra használni. Kevésbé ismert tény, hogy Mátrafüred-alsó megállóhelynél kiágazva a hegyre vezetett egy kisvasúti szárnyvonal is, amelyet 1951-ben alakítottak ki, a Szerszám- és Készülékgyár építéséhez kapcsolódóan. A semleges elnevezés valójában egy hadiüzemet takart: a budapesti Fegyver- és Gázkészülék Gyár szerepét kellett volna átvennie, ha a fővárosi komplexumot háborús károk érik.

Közeli látnivaló:

  • Pipishegyi repülőtér

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Pipishegy megállóhely megközelítéséhez Gyöngyössolymos, elágazás megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról.

Getting there

  • Gyöngyössolymos, elágazás megállóhelytől körülbelül 300 métert kell sétálni déli irányba a sínek mentén.

Parking

  • A Pipis-hegyre vezető út mellett lehet parkolni a KRESZ szabályainak betartásával.

Coordinates

DD
47.812850, 19.958771
DMS
47°48'46.3"N 19°57'31.6"E
UTM
34T 422048 5296024
w3w 
///euphoric.mobster.hacks
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mátravidék
Mátravasút (Gyöngyös-Mátrafüred)
recommended route Difficulty easy Open
Distance 6.3 km
Duration 0:25 h
Ascent 177 m
Descent 2 m

A gyöngyösi Mátravasút (Gyöngyösi Állami Erdei Vasút) rövidebb, de ismertebb és forgalmasabb vonala Gyöngyös központjából a környék fő ...

from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Pipishegy megállóhely)

Külterület
3200 Gyöngyös
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp