Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 180 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)
    Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Felsőújváros megállóhely a Mátravasút egyik gyöngyösi megállója.

Ez a megállóhely a legforgalmasabb a Mátravasúton, hiszen ez az egyetlen, amit mindkét vonal, a mátrafüredi és a szalajkaházi vonatai is érintenek. Sajátos hangulatot kölcsönöz neki, hogy szinte a közeli lakótelepi házak tövében található – kevés erdei vasút mondhatja el magáról, hogy ilyen jellegű városi környezetben vezet vonala. Pár tucat lépésnyi távolságra van mindössze innen a Felsővárosi (Kápolnás) temető, ahol számos helyi közéleti személyiséget helyeztek nyugalomra. A mátrai Rákóczi turistaút, azaz a Gyöngyösről Parádsasvárra vezető S jelzés is érinti a megállóhelyet.

Közeli látnivaló:

  • Felsővárosi temető

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Felsőújváros megállóhely megközelítéséhez Gyöngyös, Főiskola megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról, illetve a 2-es helyi járatról.

Getting there

  • Gyöngyös, Főiskola megállóhelytől körülbelül 150 métert kell sétálni déli irányba (a szupermarket felé) a sínek mentén.

Parking

  • Autóval a közeli szupermarket parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
47.789470, 19.937600
DMS
47°47'22.1"N 19°56'15.4"E
UTM
34T 420428 5293447
w3w 
///left.ruby.bracing
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mátravidék
Mátravasút (szalajkaházi ág)
recommended route Difficulty easy
Distance 13.1 km
Duration 0:50 h
Ascent 304 m
Descent 2 m

A ma Mátravasútként ismert kisvasút a Gyöngyössolymostól északra fekvő erdőkben született meg. A Gyöngyöstől Szalajkaházig vezető vonal fűzi fel a ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy Open
Distance 9.4 km
Duration 2:55 h
Ascent 408 m
Descent 261 m

E bámészkodós, könnyed túra Gyöngyösről Mátrafüredre vezet, középpontjában pedig az elsüllyedt hegységperem egyik szigethegyének kialakulása, ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Mátravidék
Mátravasút (Gyöngyös-Mátrafüred)
recommended route Difficulty easy Open
Distance 6.3 km
Duration 0:25 h
Ascent 177 m
Descent 2 m

A gyöngyösi Mátravasút (Gyöngyösi Állami Erdei Vasút) rövidebb, de ismertebb és forgalmasabb vonala Gyöngyös központjából a környék fő ...

from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)

Felsőváros
3200 Gyöngyös
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp