Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 180 m · Open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)
    / Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Felsőújváros megállóhely a Mátravasút egyik gyöngyösi megállója.

Ez a megállóhely a legforgalmasabb a Mátravasúton, hiszen ez az egyetlen, amit mindkét vonal, a mátrafüredi és a szalajkaházi vonatai is érintenek. Sajátos hangulatot kölcsönöz neki, hogy szinte a közeli lakótelepi házak tövében található – kevés erdei vasút mondhatja el magáról, hogy ilyen jellegű városi környezetben vezet vonala. Pár tucat lépésnyi távolságra van mindössze innen a Felsővárosi (Kápolnás) temető, ahol számos helyi közéleti személyiséget helyeztek nyugalomra. A mátrai Rákóczi turistaút, azaz a Gyöngyösről Parádsasvárra vezető S jelzés is érinti a megállóhelyet.

Közeli látnivaló:

  • Felsővárosi temető

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Felsőújváros megállóhely megközelítéséhez Gyöngyös, Főiskola megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról, illetve a 2-es helyi járatról.

Getting there

  • Gyöngyös, Főiskola megállóhelytől körülbelül 150 métert kell sétálni déli irányba (a szupermarket felé) a sínek mentén.

Parking

  • Autóval a közeli szupermarket parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
47.789470, 19.937600
DMS
47°47'22.1"N 19°56'15.4"E
UTM
34T 420428 5293447
w3w 
///left.ruby.bracing
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty easy Open
Distance 9.4 km
Duration 2:55 h
Ascent 408 m
Descent 261 m

A bámészkodós, könnyed túra Gyöngyösről Mátrafüredre vezet, amelynek középpontjábanaz elsüllyedt hegységperem egyik szigethegyének kialakulása, ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Mátravidék
Mátravasút (szalajkaházi ág)
recommended route Difficulty easy
Distance 13.1 km
Duration 0:50 h
Ascent 304 m
Descent 2 m

A ma Mátravasútként ismert kisvasút a Gyöngyössolymostól északra fekvő erdőkben született meg. A Gyöngyöstől Szalajkaházig vezető vonal fűzi fel a ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Mátravidék
Mátravasút (Gyöngyös-Mátrafüred)
recommended route Difficulty easy Open
Distance 6.3 km
Duration 0:25 h
Ascent 177 m
Descent 2 m

A gyöngyösi Mátravasút (Gyöngyösi Állami Erdei Vasút) rövidebb, de ismertebb és forgalmasabb vonala Gyöngyös központjából a környék fő ...

from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
Bicycle Rides · Mátraalja
Mátraalján, falu szélén
recommended route Difficulty moderate
Distance 54.7 km
Duration 3:45 h
Ascent 547 m
Descent 605 m

Mátraalján, falu szélén lakik az én öreg néném - szól a mese, de ha nénét nem is ígérünk, azért sok érdekességet lehet találni, ha az ember nyitott ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty S0 moderate
Distance 29.3 km
Duration 3:00 h
Ascent 627 m
Descent 627 m

Nem kell ahhoz felmászni a Kékesig, hogy a Mátrában egy élvezetes és változatos montis kört menjünk: Gyöngyös környékét egy meglepően jó útvonalra ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Törptúra
Difficulty
Distance 0 km
Duration 0:01 h
Ascent 0 m
Descent 1 m

Az apróságok 1 km-es játékos túrán ismerkedhetnek meg az erdei állatokkal, növényekkel, így játszva tanulhatnak a természetjárásról.

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Kölyöktúra 7
Difficulty easy
Distance 7.3 km
Duration 3:00 h
Ascent 0 m
Descent 0 m

Ezt a távot a 6-14 éves korosztálynak ajánljuk. A 7 km-en sok játékos feladaton keresztül ismerkedhetnek meg a Mátrával, élővilágáról, ...

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Mátravidék
Decathlon Mátra túra - Kékestető 25
recommended route Difficulty moderate
Distance 25.1 km
Duration 9:00 h
Ascent 1,227 m
Descent 1,227 m

A Mátrafüredről induló Kékestető-körtúrán a Kékes meghódítása a cél. A közepesen hosszú túrán közel 1000 métert kell leküzdeni, ezért komolyabb ...

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Felsőújváros megállóhely)

Felsőváros
3200 Gyöngyös
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp