Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Jánoska megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 211 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Jánoska megállóhely)
    Mátravasút (Jánoska megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Jánoska megállóhely a Mátravasút szalajkaházi vonalának egyik megállója.

Jánoska megállóhely Gyöngyössolymos déli részén, a Gyöngyösről a faluba vezető út mellett található. Nevét az út melletti kis, kápolnaszerű építményről kapta. Ebben Nepomuki Szent János szobra áll, melyet a 18. század végén a falu földesura, az egri püspök, gróf Eszterházy Károly emeltetett.

Közeli látnivaló:

  • Jánoska

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Jánoska megállóhely megközelítéséhez Gyöngyössolymos, Szabadság utca megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról.

Getting there

  • Gyöngyössolymos, Szabadság utca megállóhely közvetlenül a kisvasút megállója mellett található.

Parking

  • Autóval a Szabadság út mellett lehet megállni.

Coordinates

DD
47.808601, 19.933386
DMS
47°48'31.0"N 19°56'00.2"E
UTM
34T 420141 5295578
w3w 
///paves.vanish.padlock
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mátravidék
Mátravasút (szalajkaházi ág)
recommended route Difficulty easy
Distance 13.1 km
Duration 0:50 h
Ascent 304 m
Descent 2 m

A ma Mátravasútként ismert kisvasút a Gyöngyössolymostól északra fekvő erdőkben született meg. A Gyöngyöstől Szalajkaházig vezető vonal fűzi fel a ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Jánoska megállóhely)

Szabadság út
3231 Gyöngyössolymos
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp