Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Mátrafüred-alsó megállóhely)

Railway Station · Mátra-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Mátrafüred-alsó megállóhely)
    / Mátravasút (Mátrafüred-alsó megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Mátrafüred-alsó megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Mátrafüred-alsó megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Mátrafüred-alsó megállóhely a Mátravasút mátrafüredi vonalának egyik megállója.

A megállóhely Mátrafüred Abasár felé eső részét szolgálja ki. Valószínűleg a közeli erdészeti szakiskola diákjai is egykoron a kisvasúttal utaztak. Innen ágazott ki az 1950-es években a mátrafüredi vonal egyetlen szárnyvonala is: a Pipis-hegyre vezető sínpárt 1951-ben alakították ki, a Szerszám- és Készülékgyár építéséhez kapcsolódóan. A semleges elnevezés valójában egy hadiüzemet takart: a budapesti Fegyver- és Gázkészülék Gyár szerepét kellett volna átvennie, ha a fővárosi komplexumot háborús károk érik.

Közeli látnivaló:

  • Palóc Néprajzi Gyűjtemény

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 13, 2019

Public transport

  • Mátrafüred-alsó megállóhely megközelítéséhez Mátrafüred, Erdész utca megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról.

Getting there

  • Mátrafüred, Erdész utca megállóhelytől körülbelül 100 métert kell sétálni a Z+ jelzésen délkeleti irányba indulva.

Parking

  • Az Erdész utcában lehet parkolni a KRESZ szabályainak betartásával.

Coordinates

DD
47.826981, 19.971326
DMS
47°49'37.1"N 19°58'16.8"E
UTM
34T 423009 5297582
w3w 
///colognes.scrape.glades
Arrival by train, car, foot or bike

Routes through this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
12.7 km
3:40 h
449 m
449 m
9.4 km
2:55 h
408 m
261 m
6.3 km
0:25 h
177 m
2 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions & Answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Mátrafüred-alsó megállóhely)

Erdész utca
3200 Gyöngyös (Mátrafüred)
Phone +36 36 355 183
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 3 Routes nearby
easy open
12.7 km
3:40 h
449 m
449 m

Jó infrastruktúrájú, kellemes erdei körtúra Mátrafüredről Lajosházán át a Cserkő-bánya, a Farkas-kút és a Sástói-kilátó érintésével.

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
easy open
9.4 km
2:55 h
408 m
261 m

Kellemes, könnyed túra a mátrai borvidéken, melynek középpontjában a Sár-hegyről elénk táruló panorámák, a hegy kialakulása, élővilága és a ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Déli-Mátra
Mátravasút (Gyöngyös-Mátrafüred)
easy open
6.3 km
0:25 h
177 m
2 m

A gyöngyösi Mátravasút (Gyöngyösi Állami Erdei Vasút) rövidebb, de ismertebb és forgalmasabb vonala Gyöngyös központjából a környék fő ...

from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 3 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo mol Logo otp