Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség

Malomvölgy megállóhely a Transzbörzsönyi kisvasút egyik megállója.

A megállóhely Szob külterületén található a valaha a kisvasút által kiszolgált Fekete-bánya bejáratának közelében. A Bezina-völgyi Erdei Vasút eredetileg tulajdonképpen ennek a bányának és a szobi Luczenbacher családnak köszönheti létét, amely a kőbányát a 20. század elején birtokolta. A kitermelt andezit nagyvasútra, illetve a dunai uszályokra szállítására 1912-ben épült meg a kisvasút, amely a kezdetektől gőzvontatással üzemelt. Ma a bányaüzemben előállított termékek alkotó kőanyaga piroxén-andezit, amfibol-andezit, illetve dácit. Ahogy régen, úgy ma is vasúti alépítmények zúzottkő-ágyazatába, útalapba, aszfaltkeverékbe kerül többek között – de ma már közútón szállítják a kitermelt követ.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 20, 2019

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Márianosztra, bányatelep megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A kisvasút megállója kb. 10 méterre van a buszmegállótól.

Parking

  • Autóval a Márinosztrára vezető út mellett lehet megállni.

Coordinates

DD
47.856438, 18.853483
DMS
47°51'23.2"N 18°51'12.5"E
UTM
34T 339439 5302574
w3w 
///relentless.sprites.witness
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)

Külterület
2628 Szob
Phone +36 20 250 1279
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Budapest und Umgebung
Transzbörzsönyi kisvasút
Top easy
21 km
1:35 h
318 m
188 m

A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...

from Tamás Abelovszky,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp