Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Malomvölgy megállóhely a Transzbörzsönyi kisvasút egyik megállója.

A megállóhely Szob külterületén található a valaha a kisvasút által kiszolgált Fekete-bánya bejáratának közelében. A Bezina-völgyi Erdei Vasút eredetileg tulajdonképpen ennek a bányának és a szobi Luczenbacher családnak köszönheti létét, amely a kőbányát a 20. század elején birtokolta. A kitermelt andezit nagyvasútra, illetve a dunai uszályokra szállítására 1912-ben épült meg a kisvasút, amely a kezdetektől gőzvontatással üzemelt. Ma a bányaüzemben előállított termékek alkotó kőanyaga piroxén-andezit, amfibol-andezit, illetve dácit. Ahogy régen, úgy ma is vasúti alépítmények zúzottkő-ágyazatába, útalapba, aszfaltkeverékbe kerül többek között – de ma már közútón szállítják a kitermelt követ.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 20, 2019

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Márianosztra, bányatelep megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A kisvasút megállója kb. 10 méterre van a buszmegállótól.

Parking

  • Autóval a Márinosztrára vezető út mellett lehet megállni.

Coordinates

DD
47.856438, 18.853483
DMS
47°51'23.2"N 18°51'12.5"E
UTM
34T 339439 5302574
w3w 
///relentless.sprites.witness
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.

Profile picture

Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Malomvölgy megállóhely)

Külterület
2628 Szob
Phone +36 20 250 1279
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Budapest und Umgebung
Transzbörzsönyi kisvasút
easy
21 km
1:35 h
318 m
188 m
A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo mol Logo otp