Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Füstös-forrás megállóhely a Transzbörzsönyi kisvasút egyik megállója.

A megállóhely a börzsönyi erdők mélyén, a Márianosztrát Nagyirtáspusztával összekötő leglátványosabb szakasz közelében található. Érdekessége, hogy a peron nem közvetlenül a napi forgalomban rendszeresen használt vaspálya mellett, hanem egy csonkavágány mellett helyezkedik el, azaz a szerelvényeknek be- illetve ki kell tolatniuk, ha van fel- vagy leszálló utas a feltételes megállóhelyen.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 22, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem érhető el.

Getting there

  • A Z□ jelzésű, Nagyirtáspusztáról induló, és a Márianosztrára vezető Z jelzésbe torkolló turistaút érinti a megállóhelyet.

Parking

  • Közúton nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.892208, 18.876298
DMS
47°53'31.9"N 18°52'34.7"E
UTM
34T 341255 5306502
w3w 
///banishes.bolted.breezed
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)

Külterület
2629 Márianosztra
Phone +36 20 250 1279
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Budapest und Umgebung
Transzbörzsönyi kisvasút
Top easy
21 km
1:35 h
318 m
188 m

A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp