Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)

Railway Station · Börzsönyvidék · 349 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Füstös-forrás megállóhely a Transzbörzsönyi kisvasút egyik megállója.

A megállóhely a börzsönyi erdők mélyén, a Márianosztrát Nagyirtáspusztával összekötő leglátványosabb szakasz közelében található. Érdekessége, hogy a peron nem közvetlenül a napi forgalomban rendszeresen használt vaspálya mellett, hanem egy csonkavágány mellett helyezkedik el, azaz a szerelvényeknek be- illetve ki kell tolatniuk, ha van fel- vagy leszálló utas a feltételes megállóhelyen.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 22, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem érhető el.

Getting there

  • A Z□ jelzésű, Nagyirtáspusztáról induló, és a Márianosztrára vezető Z jelzésbe torkolló turistaút érinti a megállóhelyet.

Parking

  • Közúton nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.892208, 18.876298
DMS
47°53'31.9"N 18°52'34.7"E
UTM
34T 341255 5306502
w3w 
///banishes.bolted.breezed
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty easy Open
Distance 7.8 km
Duration 2:30 h
Ascent 288 m
Descent 370 m

Hétvégi kisvasutazásokhoz köthető rövid túra, amely a Börzsöny délnyugati szegletének kilátópontokkal tűzdelt vulkáni kúpjaira kapaszkodik fel, és ...

6
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Börzsönyvidék
A kisvasúttól az Ipoly völgyébe
recommended route Difficulty easy Open
Distance 10 km
Duration 2:55 h
Ascent 268 m
Descent 576 m

A nagyirtási kisvasútállomásról enyhén hullámzó dombvidéken indulunk az Ipoly völgye felé; közben felkapaszkodunk a Nagy-Koppány dunakanyari ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Börzsönyvidék
A nyugati végekről a Magas-Börzsönybe
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 18.1 km
Duration 5:50 h
Ascent 789 m
Descent 920 m

Túránkon a Börzsöny zegzugos, völgyekkel tagolt nyugati világából csarnokszerű bükkösökön és illatos fenyvesen keresztül a kalderagerincre ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 21.2 km
Duration 7:30 h
Ascent 1,057 m
Descent 1,192 m

Nehéz túránk a peremi kisvasút környékéről a Börzsöny legmagasabb részére kalauzol. A gyűrű alakú, felszabdalódott főgerincről két pontról is ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Börzsönyvidék
A Dél-Börzsöny legszebb csúcsain
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 17.3 km
Duration 6:30 h
Ascent 691 m
Descent 691 m

A túra a Dunakanyar bűvöletében telik, hiszen a folyóra és hegyvidékeire nyíló nagyszabású panorámák sorozata teszi tartalmassá és feledhetetlenné ...

16
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Börzsönyvidék
Inóci nagy kör kisvasútérintéssel
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 13.8 km
Duration 4:30 h
Ascent 601 m
Descent 601 m

Közepes hosszúságú erdei körtúra kevés kilátással, de változatos erdőkkel Kisinócról a Központi-Börzsöny oldalában, annak legmagasabb részei alatt ...

1
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 18.3 km
Duration 6:30 h
Ascent 683 m
Descent 786 m

Hosszú, rendkívül változatos túra azoknak, akik szeretnének egy teljes napot a Börzsöny peremhegyei közt tölteni, és nem érik be egy-egy csúcs ...

2
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Börzsönyvidék
Kóspallagi körtúra történelmi kalandokkal
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 14.6 km
Duration 4:00 h
Ascent 370 m
Descent 370 m

Ez a klasszikusnak mondható körtúra Kóspallag és Törökmező között változatos tájakon kalauzol végig bennünket. Az útvonalat a Bibervár romja, a ...

9
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)

Külterület
2629 Márianosztra
Phone +36 20 250 1279
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp