Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)

Railway Station · Börzsönyvidék · 349 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Füstös-forrás megállóhely a Transzbörzsönyi kisvasút egyik megállója.

A megállóhely a börzsönyi erdők mélyén, a Márianosztrát Nagyirtáspusztával összekötő leglátványosabb szakasz közelében található. Érdekessége, hogy a peron nem közvetlenül a napi forgalomban rendszeresen használt vaspálya mellett, hanem egy csonkavágány mellett helyezkedik el, azaz a szerelvényeknek be- illetve ki kell tolatniuk, ha van fel- vagy leszálló utas a feltételes megállóhelyen.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 22, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem érhető el.

Getting there

  • A Z□ jelzésű, Nagyirtáspusztáról induló, és a Márianosztrára vezető Z jelzésbe torkolló turistaút érinti a megállóhelyet.

Parking

  • Közúton nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.892208, 18.876298
DMS
47°53'31.9"N 18°52'34.7"E
UTM
34T 341255 5306502
w3w 
///banishes.bolted.breezed
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Börzsönyvidék
Transzbörzsönyi kisvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 21 km
Duration 1:35 h
Ascent 318 m
Descent 188 m

A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Füstös-forrás megállóhely)

Külterület
2629 Márianosztra
Phone +36 20 250 1279
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp