Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Miskolc-Dorottya utca állomás)

Railway Station · Bükk-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Miskolc-Dorottya utca állomás)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Miskolc-Dorottya utca állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Miskolc-Dorottya utca állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Miskolc-Dorottya utca állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Miskolc-Dorottya utca a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik végállomása.

Miskolc-Dorottya utca kétvágányos fejállomás, amely a hazai kisvasutak között egyedülálló módon panelházak tövében található, merőlegesen a Miskolc központjából Diósgyőrön át Lillafüredre vezető kelet-nyugati irányú főútra.

A kis állomást a közelmúltban szépen felújították, a Kiss tábornok utca (azaz a villamosmegálló) felőli végén a látogatót egy kiállított fél vasúti kocsi fogadja, amelyben a hazai kisvasutakkal ismerkedhet három nagy tabló segítségével. Továbbhaladva a peron felé kis oszlopokon a LÁEV két vonala mellett található látnivalók (pl. az Ómassai őskohó, a lillafüredi Palotaszálló, Andókút, vagy a diósgyőri vár) elevenednek meg kisplasztikák formájában. A peron mellett további infótáblákon lehet ismerkedni a kisvasút történetével – innen tudhatjuk meg például azt is, hogy a mostani végállomástól a sínek továbbvezettek a Ládi rakodó és a Tatárárok felé; az 1933-as Lillafüredi Írói Hét alkalmából a Budapestről érkező „kultúrvonatok” utasai a Ládi rakodón átszállva jutottak el a Palotaszállóba.

Közeli látnivaló:

  • Az egyik szomszédos panelház tetején működik a Dr. Szabó Gyula Bemutató Csillagvizsgáló.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 04, 2020

Public transport

  • Az 1, 1B, 53, 54, 101B helyi autóbuszjáratok, illetve az 1-es villamos LÁEV (Kisvasút) megállóhelyén kell leszállni.

Getting there

  • Közvetlenül LÁEV (Kisvasút) megállóhely mellett található az erdei vasút végállomása.

Parking

  • A Dorottya utcában, vagy kevés parkolóhely esetén az utca végén található kavicsos parkolóban célszerű megállni.

Coordinates

DD
48.100711, 20.702469
DMS
48°06'02.6"N 20°42'08.9"E
UTM
34U 477848 5327536
w3w 
///bracing.trumpeter.proactively
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Miskolc-Dorottya utca állomás)

Dorottya utca 1.
3534 Miskolc
Phone +36 30 488 7527

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 1 Routes nearby
Forest train · Bükk-vidék
Lillafüredi erdei vasút
Top easy open
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

7
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp