Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Majláth megállóhely)

Railway Station · Bükk-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Majláth megállóhely)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Majláth megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Majláth megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Majláth megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Majláth a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Majláth megállóhely közel a LÁEV forgalmi telepéhez, a Hegyalja úti vasúti átjáró közvetlen közelében található.

Majláth feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 21, 2020

Public transport

  • Az 1, 1B, 5, 15, 53, 54, 101B, ZOO helyi autóbuszjáratokról, illetve az 1-es villamosról Felső-Majláth megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Felső-Majláth megállóhelytől a Hegyalja úton kell Lillafüred irányába indulni, majd a vasúti átjárót elérve balra kell fordulni (kb. 400 méter séta).
  • A P jelzés nyugati irányba indulva Bánkútra vezet, míg előbb keletnek, majd délnek tartva Bükkszentkeresztre juthatunk el.

Parking

  • A Csóka utcában lehet megállni.

Coordinates

DD
48.110012, 20.672455
DMS
48°06'36.0"N 20°40'20.8"E
UTM
34U 475618 5328579
w3w 
///darkish.implied.dines
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Majláth megállóhely)

Hegyalja út
3535 Miskolc
Phone +36 30 488 7528

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Forest train · Bükk-vidék
Lillafüredi erdei vasút
Top easy open
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

7
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp