Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Papírgyár állomás)

Railway Station · Bükk-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Papírgyár állomás)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Papírgyár állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Papírgyár állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Papírgyár a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik állomása.

Papírgyár egy háromvágányos elágazó állomás, itt válik el egymástól a LÁEV garadnai és mahócai vonala – utóbbin csak különleges alkalmakkor van forgalom.

A közeli papírgyár 1782 óta működik, ma az ország egyetlen bankjegy- és biztonságipapír-gyártó vállalata. A gyárban papíripari múzeum is működik, ahol a különböző gépek, munkaeszközök, eredeti dokumentumok mellett egy korhű berendezéssel felszerelt, 18. századi mintára berendezett papírmerítő műhely is megtekinthető.

Papírgyár feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 04, 2020

Public transport

  • Az 1, 5, 15, 53, ZOO jelzésű helyi autóbuszjáratokról Majális park megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A Majális parki buszforduló sarkában, ahol a P és Z jelzések betérnek az erdőbe, indulj el a Szinva hídja felé, kelj át a hídon, majd fordulj rögtön balra; az ösvény a kisvasút állomásához vezet (kb. 400 méter séta).

Parking

  • A Majális parki parkolóban lehet megállni, a Lillafüredre vezető út mellett.

Coordinates

DD
48.113187, 20.660461
DMS
48°06'47.5"N 20°39'37.7"E
UTM
34U 474727 5328936
w3w 
///messengers.submissions.rushed
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Papírgyár állomás)

3535 Miskolc
Phone +36 30 488 7528

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 1 Routes nearby
Forest train · Bükk-vidék
Lillafüredi erdei vasút
Top easy open
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

7
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp