Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Diósgyőr megállóhely)

Railway Station · Bükk-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Diósgyőr megállóhely)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Diósgyőr megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Diósgyőr megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Diósgyőr megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Diósgyőr a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Diósgyőr megállóhely az Előhegy utca aszfaltcsíkja: a kerítések előtt elhaladó vonatról egy hatalmas szelídgesztenyefa alatt lehet leszállni (illetve arra felszállni), a Diósgyőri temető közvetlen közelben. A kisvasút megállóhelyei közül innen közelíthető meg legkönnyebben a diósgyőri vár.

Diósgyőr megállóhely feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivaló:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 04, 2020

Public transport

  • Az 1, 1B, 53, 54, 101B helyi autóbuszjáratok Táncsics tér megállóhelyén célszerű leszállni.

Getting there

  • Táncsics tér megállóhelyen leszállva a Kiss tábornok úton indulj nyugat (Diósgyőr városközpont) felé, majd az első utcán térj jobbra (Béke utca), majd az Előhegy utcát elérve ismét jobbra (kb. 500 méter séta).

Parking

  • Az Előhegy utcán lehet megállni.

Coordinates

DD
48.103570, 20.693677
DMS
48°06'12.9"N 20°41'37.2"E
UTM
34U 477195 5327857
w3w 
///potbelly.animations.misuses
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Diósgyőr megállóhely)

Előhegy utca
3535 Miskolc
Phone +36 30 488 7528

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 1 Routes nearby
Forest train · Bükk-vidék
Lillafüredi erdei vasút
Top easy open
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

7
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp