Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Mártabánya megállóhely)

Railway Station · Bükkvidék · 189 m · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Mártabánya megállóhely)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Mártabánya megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Mártabánya megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Mártabánya a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Mártabánya megállóhely egy időben Diósgyőr-városközpont névre hallgatott, és valóban innen a legegyszerűbb elérni az újonnan felhúzott városrészt. A mai név is találó azonban, 1923-1967 között működött ugyanis a közelben Márta-bánya néven egy szénbánya. A megállóhely egy földút mellett található, ahol a vasút keresztezi a Tömörkény István utcát; a fák között egy esőbeálló véd az időjárás viszontagságai ellen.

Mártabánya megállóhely feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Az 1, 1B, 53, 54, 101B helyi autóbuszjáratok Alsó-Majláth, az 1-es villamos Bölcs utca megállóhelyén célszerű leszállni.

Getting there

  • Az Árpád útról a villamos- és buszmegállók között félúton található utcán kell betérni a lakótelepi házak közé, majd az élelmiszerbolt lapos épülete mellett elhaladva előbb jobbra, majd rögtön balra kell kanyarodni, a Tömörkény István utcára (kb. 400 méter séta).

Parking

  • A Tömörkény István utcában lehet megállni.

Coordinates

DD
48.107576, 20.686277
DMS
48°06'27.3"N 20°41'10.6"E
UTM
34U 476646 5328304
w3w 
///scandal.tempests.decoys
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty moderate
Distance 37.3 km
Duration 5:00 h
Ascent 939 m
Descent 939 m

A viszonylag rövid túra sok szintemelkedést, meredek lejtőket, egy középkori várat, két barlangot, és szinte megszámlálhatatlan mennyiségű ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükk-hegység
A diósgyőri vár kapujától a Bükkbe
recommended route Difficulty moderate open
Distance 15.9 km
Duration 4:55 h
Ascent 677 m
Descent 677 m

Körtúránk teljes útvonala az egykori diósgyőri koronauradalom területén vezet. A középkori vár falai mellett lépünk a Bükk erdőibe, majd ...

from András Kisida,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Bükkvidék
Lillafüredi erdei vasút
recommended route Difficulty easy open
Distance 13.3 km
Duration 0:55 h
Ascent 346 m
Descent 107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

8
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 10.7 km
Duration 3:30 h
Ascent 474 m
Descent 474 m

Túránk a Szinva és a Garadna völgye fölötti vidékre hív. A hegység egymásba torkolló két jelentős vízfolyása részekre szabdalja a Bükköt, és ...

1
from András Kisida,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükki Nemzeti Park
Látókövek Miskolc felett
recommended route Difficulty easy open
Distance 8.2 km
Duration 2:50 h
Ascent 464 m
Descent 365 m

A Keleti-Bükk klasszikusa, a miskolci turisták kedvelt útvonala a környék két legjobb kilátópontjára, a Gulicskára és a Fehér-kőre vezet.

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty difficult open
Distance 25.5 km
Duration 7:35 h
Ascent 1,130 m
Descent 491 m

Hosszú vándorlásunk a Bükk pereméről invitál annak szívébe. Végigjárjuk a hegység kevéssé ismert keleti platóját, majd Bükkszentkereszt ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Trail Running · Bükkvidék
Rétek mentén, gerincek hátán
recommended route Difficulty moderate
Distance 15 km
Duration 1:55 h
Ascent 481 m
Descent 481 m

Különleges, kettős karakterű, látványos nyomvonalvezetésű útvonal. Fele-fele arányban alpesi rétekre emlékeztető füves területek mentén, majd ...

from Csaba Németh,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükki Nemzeti Park
Vándorlás az Északi-Bükk kövei mentén
recommended route Difficulty easy open
Distance 16.5 km
Duration 5:00 h
Ascent 731 m
Descent 416 m

Hazánk egy különleges karsztvidékén járunk, látványos formákkal és meghitt erdei hangulatokkal teli vadonban. Már a túra elején a bükki rengeteg ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Mártabánya megállóhely)

Tömörkény István utca
3535 Miskolc
Phone +36 30 488 7528

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp