Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kányavár megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · open
Responsible for this content
MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kányavár megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kányavár megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség

Kányavár a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Kányavár megállóhely az Alsó-Válicka folyásához közel, egy rét mellett található. A peron mellett egy esőbeálló alá lehet behúzódni kedvezőtlen időjárás esetén.

Kányavár feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivaló:

  • Kányavári motokrossz-pálya

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 15, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Kányavár, Fő utca 25. megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratokról Kányavár, Fő utca 25. megállóhelyen leszállva a vasúti átjáró felé kell indulni, majd a síneket keresztezve az első házak előtt balra le kell térni egy földútra, mely a kisvasúti megállóhoz vezet (kb. 200 méter séta).

Parking

  • A Fő úton célszerű parkolni.

Coordinates

DD
46.568509, 16.680652
DMS
46°34'06.6"N 16°40'50.3"E
UTM
33T 628796 5158587
w3w 
///idyllic.flinches.broken
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kányavár megállóhely)

Fő út
8956 Kányavár
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
Top easy
31.6 km
2:30 h
138 m
124 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp