Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Dömefölde megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · open
Responsible for this content
MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Dömefölde megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Dömefölde megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Dömefölde megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség

Dömefölde a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Dömefölde Pákához tartozó településrész, a kisvasút megállója egy útátjáró mellett található; a faluból földút vezet idáig.

Dömefölde feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivaló :

  • Dömeföldei tájház

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 08, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Páka (Dömefölde), Dömeföldi út megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratokról Páka (Dömefölde), Dömeföldi út megállóhelyen leszállva a sárgára festett kőkereszt melletti földúton kell délnek indulni; innen kb. 300 méterre van a kisvasúti megállóhely.

Parking

  • A Dömeföldi úton célszerű parkolni a sárga kőkereszt közelében.

Coordinates

DD
46.583694, 16.663787
DMS
46°35'01.3"N 16°39'49.6"E
UTM
33T 627468 5160247
w3w 
///rusted.juror.wobbles
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Dömefölde megállóhely)

Külterület
8956 Páka
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
Top easy
31.6 km
2:30 h
138 m
124 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp