Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)

Railway Station · Börzsönyvidék · 112 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)
    Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Szob állomás a Transzbörzsönyi kisvasút egyik végállomása.

Az állomás Szob nagyvasúti állomásától körülbelül 100 méterre található kétvágányos fejállomás, innen indulnak a vonatok Nagybörzsöny felé. Jegyváltásra a vonaton van lehetőség, WC és büfé a vasútállomáson áll az utasok rendelkezésére.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 20, 2019

Public transport

  • A szobi kisvasúti végállomás megközelítése elsősorban vonattal ajánlott, Szob állomáson kell leszállni a Budapest-Vác-Szob vonalon közlekedő szerelvényekről.
  • A helyközi autóbuszokról Szob, vasútállomás megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A vasútállomásról kilépve balra kell fordulni, körülbelül 100 métert kell sétálni a kisvasút végállomásához.

Parking

  • Autóval az állomás mellett, az Ipolysági utcán lehet parkolni. Ha itt már nincs szabad hely, akkor a körülbelül 200 méterre található P+R parkolót célszerű igénybe venni.

Coordinates

DD
47.821713, 18.860629
DMS
47°49'18.2"N 18°51'38.3"E
UTM
34T 339866 5298700
w3w 
///conflict.pharmacy.zebras
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Börzsönyvidék
Transzbörzsönyi kisvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 21 km
Duration 1:35 h
Ascent 318 m
Descent 188 m

A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate
Distance 63 km
Duration 6:00 h
Ascent 956 m
Descent 1,060 m

A Börzsöny vulkanikus eredetű masszívumán nem egyszerű átvágni, gyakorlatilag két, kelet-nyugati irányú útvonalon lehet ezt megtenni anélkül, hogy ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)

Ipolysági utca
2628 Szob
Phone +36 20 250 1279
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp