Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Nádtelep megállóhely)

Railway Station · Alpokalja · 160 m · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Nádtelep megállóhely)
    / Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Nádtelep megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Nádtelep megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Nádtelep megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Nádtelep a Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút egyik megállóhelye.

Nádtelep megállóhely a kisvasút nyílt vonali elágazásához közeli szolgálati hely, azaz az itt szolgálatot teljesítő (gyermek)vasutasok felelősek azért, hogy a közelben található váltó mindig jó irányba terelje a vonatokat, attól függően, hogy éppen Fertőboz vagy Nagycenk irányába tart a vonat. Emellett egy sorompó is található itt, amelyet szintén az itt szolgálók működtetnek. A megállóhely peronja mellett álló kis ház építéséhez Szurdokpüspöki megálló-rakodóhely épületei szolgáltak mintául.

A menetrend szerint közlekedő vonatok jelenleg nem állnak meg a megállóhelyen.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 11, 2020

Public transport

  • A Győr-Sopron vonalon közlekedő vonatokról Fertőboz állomáson kell leszállni.
  • A helyközi autóbuszjáratokról Nagycenk (85-ös főút), kastély megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Fertőboz állomásról a vasútállomás bejárati útján kell keleti irányba indulni, majd jobbra fordulni a vasúti átjárónál. A Nagycenkre vezető aszfaltútból egy kanyarban ágazik ki jobbra a Nádtelep megállóhely felé vezető földút (kb. 1,7 km).
  • Nagycenk (85-ös főút), kastély megállóhelytől a főút mentén nyugati irányba kell indulni, majd a fertőbozi elágazást elérve jobbra kell fordulni. Ahol a Fertőbozra vezető aszfaltút jobbra kanyarodik, ott balra kell térni, a földútra, ami Nádtelep megállóhelyre vezet (kb. 1,6 km).

Parking

  • A megállóhely mellett lehet parkolni.

Coordinates

DD
47.618878, 16.695029
DMS
47°37'08.0"N 16°41'42.1"E
UTM
33T 627368 5275333
w3w 
///cardinal.negotiation.embroidery
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Sopron-Vasi-síkság
Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 4.2 km
Duration 0:25 h
Ascent 12 m
Descent 21 m

1972 óta működik Fertőboz és Nagycenk között ez a különleges múzeumvasút, ami a kisvasút és egy interaktív múzeum jellemzőit egyesíti.

1
from funiQ,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Fertő–Hanság Nemzeti Park
Grófok nyomdokain a Fertő mellékén
recommended route Difficulty easy open
Distance 8 km
Duration 2:15 h
Ascent 121 m
Descent 95 m

Kulturális látnivalók láncolata emlékeztet a Fertőmellék történelmének jeles alakjaira és eseményeire a Széchenyi-család birtokán tett rövid ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate open
Distance 14.8 km
Duration 4:30 h
Ascent 494 m
Descent 423 m

Egész napos erdei vándorlással látogatunk el a Soproni-hegység szívébe, és közben az elmúlt évszázad történelmének egy rossz emlékű epizódjára is ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 4.1 km
Duration 1:15 h
Ascent 160 m
Descent 198 m

Ezen a könnyed családi túrán a történelem és a természet fonódik össze egy látnivalókkal teli, rövid, de kalandos útvonalon.

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Bicycle Rides · Fertő–Hanság Nemzeti Park
Irány Sopron és a Fertő-táj!
recommended route Difficulty easy
Distance 48.3 km
Duration 5:00 h
Ascent 462 m
Descent 550 m

Sopronból, a leghűségesebb városból indulva bebarangoljuk az UNESCO világörökség részeként számontartott Fertő-táj magyar részének szinte minden ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Soproni-hegység
A soproni kilátások útja
recommended route Difficulty easy open
Distance 14.8 km
Duration 4:35 h
Ascent 519 m
Descent 474 m

A Sopron fölötti erdős lejtők panorámáit fűzi fel az útvonal, mely a kilátók alatt is kellemes, tartalmas terepen halad. A parkerdei séta közben a ...

2
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Soproni-hegység
Erdei csavargás a soproni kalandpark körül
recommended route Difficulty easy open
Distance 10.7 km
Duration 3:15 h
Ascent 338 m
Descent 338 m

A Károly-kilátó és a volt Muck-határőrörs között futó, közepes hosszúságú, több ponton megszakítható, kellemes körtúra olyan izgalmas látnivalókat ...

1
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Soproni-hegység
A „bolondvártól” a vaskori földvárhoz
recommended route Difficulty moderate open
Distance 12.3 km
Duration 3:50 h
Ascent 447 m
Descent 415 m

Ez a Felsőlövérek pereméről induló, látványos túra az Erdő Háza Ökoturisztikai Látogatóközpont érintésével a Brennbergi útig kanyarog két igen ...

3
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Nádtelep megállóhely)

Külterület
9485 Nagycenk
Phone +36 99 577 244

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp