Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Fertőboz-Múzeumvasút állomás)

Railway Station · Alpokalja · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Fertőboz-Múzeumvasút állomás)
    / Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Fertőboz-Múzeumvasút állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Fertőboz-Múzeumvasút a Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút egyik állomása.

Fertőboz-Múzeumvasút a kisvasút központi állomása, itt tárolják a járművek java részét. Az állomáson található fűtőház az egykori MÁV-szabványoknak megfelelően épült a múzeumvasút létrehozásakor, 1970-ben; egyszerre négy mozdony karbantartására és tárolására alkalmas. Az állomás területén egy úgynevezett homlokrakodót is találunk, amely megkönnyíti a kisvasúti járművek nagyvasúti kocsira történő rakodását. A fűtőházi vágányok között egy úgynevezett vízdaru áll, mely a gőzmozdonyok vízzel való kiszerelését (azaz feltöltését) szolgálja.

Az állomáson a menetrend szerint közlekedő vonatok jelenleg nem állnak meg.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 04, 2020

Public transport

  • A Győr–Sopron vonalon közlekedő vonatokról Fertőboz állomáson kell leszállni.

Getting there

  • Fertőboz-Múzeumvasút állomás körülbelül 400 méterre található a nagyvasúti állomástól.

Parking

  • Fertőboz állomás mellett lehet megállni.

Coordinates

DD
47.623170, 16.694922
DMS
47°37'23.4"N 16°41'41.7"E
UTM
33T 627349 5275810
w3w 
///unswerving.operas.autos
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút (Fertőboz-Múzeumvasút állomás)

Külterület
9493 Fertőboz
Phone +36 99 577 244

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Forest train · Alpokalja
Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút
Top Difficulty easy
Distance 4.2 km
Duration 0:25 h
Ascent 12 m
Descent 21 m

1972 óta működik Fertőboz és Nagycenk között ez a különleges múzeumvasút, ami a kisvasút és egy interaktív múzeum jellemzőit egyesíti.

1
from funiQ,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp