Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Gyöngyössolymos megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 255 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Gyöngyössolymos megállóhely)
    Mátravasút (Gyöngyössolymos megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Gyöngyössolymos megállóhely a Mátravasút szalajkaházi vonalának egyik megállója.

Gyöngyössolymos megállóhely a település északi részén található, a Szalajkaház felé vezető erdészeti út mellett. Korábbi neve (Gyöngyössolymos-Fűtőház) elárulja, hogy valaha itt volt a solymosi kisvasút központja, a vontatási telep, és a közelben ágazott ki a fővonalból a Monostor-völgybe vezető szárnyvonal is. Ma már erről csak néhány ház, illetve a sínek mentén egy nagyobb placc (az egykori állomás területe) árulkodik.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Gyöngyössolymos megállóhely megközelítéséhez Gyöngyössolymos, autóbusz-váróterem megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról.

Getting there

  • Gyöngyössolymos, autóbusz-váróteremtől a S jelzést kell követni a település külterületén található megállóhelyig (kb. 1,5 kilométer kell sétálni).
  • A S jelzés Szalajkaházig a vasúttal többé-kevésbé párhuzamosan vezet, onnan Galyatető irányába halad tovább.

Parking

  • Autóval a Lajosházára vezető út mellett lehet megállni.

Coordinates

DD
47.828416, 19.927145
DMS
47°49'42.3"N 19°55'37.7"E
UTM
34T 419705 5297786
w3w 
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mátravidék
Mátravasút (szalajkaházi ág)
recommended route Difficulty easy
Distance 13.1 km
Duration 0:50 h
Ascent 304 m
Descent 2 m

A ma Mátravasútként ismert kisvasút a Gyöngyössolymostól északra fekvő erdőkben született meg. A Gyöngyöstől Szalajkaházig vezető vonal fűzi fel a ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Gyöngyössolymos megállóhely)

Külterület (Fűtőház-telep)
3231 Gyöngyössolymos
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp