Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Cserkő megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 281 m · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Cserkő megállóhely)
    / Mátravasút (Cserkő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Cserkő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Cserkő megállóhely a Mátravasút szalajkaházi vonalának egyik megállója.

Cserkő megállóhely Gyöngyössolymostól északra, a Nagy-patak völgyében található, közel a Szalajkaház felé vezető erdészeti úthoz. A S▲ jelzésen a síneket keresztezve, észak felé indulva érhető el Dezsővár, egy vármaradvány, ahol pihenőhely és tűzrakóhely is van. A Mátra legkisebb várát valószínűleg az Aba nemzetség Solymosi ága építtette az Árpád-korban. Jelzetlen erdei utakon megközelíthető a kicsit távolabb található Eremény-tető is, ahol valaha szintén vár állott – egyes vélemények szerint már az őskorban is. Az bizonyos, hogy ma is találni sáncmaradványokat a hegytetőn, amelyről pompás kilátás nyílik a Nyugati-Mátra és a Felső-Mátra csúcsaira.

Közeli látnivaló:

  • Dezsővár

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • Gyöngyössolymosról a S, majd  jelzést kell követni, amely Lajosházára vezet tovább Dezsőváron és Őrlőmű megállóhelyen keresztül.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.838769, 19.931077
DMS
47°50'19.6"N 19°55'51.9"E
UTM
34T 420015 5298933
w3w 
///overstate.measurably.scrapped
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Hiking Trail · Mátravidék
Kerekesszékkel a Sástói tanösvényen
recommended route Difficulty moderate
Distance 3 km
Duration 2:30 h
Ascent 55 m
Descent 55 m

A Mátra egyik különlegességéhez, az ország legmagasabban fekvő természetes tavához látogatunk, amely kerekesszékkel is bejárható.

1
Együttműködő szervezetek
Hiking Trail · Mátravidék
Sástó–Kékes körtúra
recommended route Difficulty moderate open
Distance 13.3 km
Duration 4:30 h
Ascent 690 m
Descent 690 m

Télen sem érdemes beszorulni a négy fal közé. A bevitt kalóriák elégetésének kevés élvezetesebb módja van, mint a behavazott, csendes erdőben ...

17
from Péter Farkas,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate open
Distance 14.7 km
Duration 4:30 h
Ascent 678 m
Descent 385 m

A Mátravasút egyik megállójából induló, másik megállójába érkező, közepesen nehéz, de helyenként meredeken haladó, tájilag különleges élményű, ...

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Trail Running · Mátra-hegység
Régi rakott kőutak nyomában
recommended route Difficulty moderate open
Distance 13.5 km
Duration 2:20 h
Ascent 450 m
Descent 450 m

Élvezetes kihívás, jól futható terep, számtalan patak, tömérdek szikla és egy igazán különleges ösvény vár ránk ezen a körön. És akkor bányáról, ...

from Ádám Németh,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mátravidék
Kilátótól - kilátóig
Difficulty
Distance 6.2 km
Duration 1:48 h
Ascent 170 m
Descent 170 m

Ez a túra a panorámák szerelmeseinek szól. Mátrafüredről könnyen elérhető kilátókat fűzi fel egy útvonalra, közben más látnivalókat, programokat is ...

10
from Koppány Keresztesi,   Együttműködő szervezetek
recommended route Difficulty moderate open
Distance 18.2 km
Duration 5:35 h
Ascent 829 m
Descent 829 m

Közepesen nehéz körtúra Mátrafüredről a Kékesre forrásokkal, kilátópontokkal és a kallómalmok emlékével tűzdelve.

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 12.7 km
Duration 3:40 h
Ascent 449 m
Descent 449 m

Jó infrastruktúrájú, kellemes erdei körtúra Mátrafüredről Lajosházán át a Cserkő-bánya, a Farkas-kút és a Sástói-kilátó érintésével.

10
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Trail Running · Mátra-hegység
Kékestető csúcsfutás
recommended route Difficulty difficult open
Distance 14.4 km
Duration 2:50 h
Ascent 729 m
Descent 729 m

Ahogy a neve is mutatja, vérbeli csúcsfutásra számítsunk. Nincs is romantikusabb kihívás hazai terepen, mint önerőből felfutni az ország ...

from Ádám Németh,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Cserkő megállóhely)

Külterület
3231 Gyöngyössolymos
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp