Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Cserkő megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 281 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Cserkő megállóhely)
    Mátravasút (Cserkő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Cserkő megállóhely a Mátravasút szalajkaházi vonalának egyik megállója.

Cserkő megállóhely Gyöngyössolymostól északra, a Nagy-patak völgyében található, közel a Szalajkaház felé vezető erdészeti úthoz. A S▲ jelzésen a síneket keresztezve, észak felé indulva érhető el Dezsővár, egy vármaradvány, ahol pihenőhely és tűzrakóhely is van. A Mátra legkisebb várát valószínűleg az Aba nemzetség Solymosi ága építtette az Árpád-korban. Jelzetlen erdei utakon megközelíthető a kicsit távolabb található Eremény-tető is, ahol valaha szintén vár állott – egyes vélemények szerint már az őskorban is. Az bizonyos, hogy ma is találni sáncmaradványokat a hegytetőn, amelyről pompás kilátás nyílik a Nyugati-Mátra és a Felső-Mátra csúcsaira.

Közeli látnivaló:

  • Dezsővár

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • Gyöngyössolymosról a S, majd  jelzést kell követni, amely Lajosházára vezet tovább Dezsőváron és Őrlőmű megállóhelyen keresztül.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.838769, 19.931077
DMS
47°50'19.6"N 19°55'51.9"E
UTM
34T 420015 5298933
w3w 
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mátravidék
Mátravasút (szalajkaházi ág)
recommended route Difficulty easy
Distance 13.1 km
Duration 0:50 h
Ascent 304 m
Descent 2 m

A ma Mátravasútként ismert kisvasút a Gyöngyössolymostól északra fekvő erdőkben született meg. A Gyöngyöstől Szalajkaházig vezető vonal fűzi fel a ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Cserkő megállóhely)

Külterület
3231 Gyöngyössolymos
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp