Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · 97 m · Open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)
    / Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Malomtelelő a Gemenci Erdei Vasút egyik megállóhelye.

A megálló neve beszélő név, mely a múltat idézi. Közel kétszáz éve Baja környékén 70-80 hajómalom őrölte a gabonát, melyeket télen, a jégzajlás elől védett helyre kellett vontatni. Akkoriban a folyó főmedre a mostani Rezéti-Duna volt, amelynek mély, öbölszerű lefűződésében teleltek át ezek a szerkezetek.

A megállóhelytől Lassiba induló Molnárka interaktív tanösvényen végigsétálva ismerhető meg a Gemenci erdő állat- és növényvilága, a Duna mederváltozásai. A megállótól 200 méterre lévő megfigyelőtoronyból a fokozottan védett, időszakos vízjárású tavon élő vízimadarakat vagy a mocsárréten tartózkodó vadat lehet megfigyelni.

A vasúti infrastruktúrát (egy vágány és egy peron) egy esőbeálló és egy WC egészíti ki.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • A K+ jelzés dél felé indulva Lassi felé vezet, míg nyugati irányban a gáton futó Alföldi Kéktúra útvonala érhető el.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.248606, 18.856949
DMS
46°14'55.0"N 18°51'25.0"E
UTM
34T 334804 5123902
w3w 
///overcrowd.oils.grow
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty moderate
Distance 18 km
Duration 5:00 h
Ascent 0 m
Descent 0 m

A csendes vízi barangolás a Rezéti-Holt-Dunán, a Gemenci rengeteg érintetlen erdőségeiben azoknak ajánlott, akik kedvelik a nyugalmat árasztó, ...

from Edvárd Rózsa,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Duna menti síkság
Bajai átkelés – Hajósi pincék (AK-02)
recommended route Difficulty moderate Stage 2
Distance 52.4 km
Duration 13:20 h
Ascent 170 m
Descent 165 m

Az Alföldi Kéktúra 2. szakasza a bajai Gemenc vándorpont és a pincefalujáról híres Hajós közti szakaszt járja be.

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Szekszárdi-dombság
Bartina Maraton
recommended route Difficulty difficult
Distance 42 km
Duration 11:00 h
Ascent 1,164 m
Descent 1,196 m

A Bartina teljesítménytúrák leghosszabb, maratoni távja szép kilátásokkal, jó esetben hófödte, hangulatos tájjal várja a túrázókat már 20. éve.

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Mecsek vidéke
Szekszárd – Bajai átkelés (AK-01)
recommended route Difficulty easy Stage 1
Distance 45.6 km
Duration 11:40 h
Ascent 60 m
Descent 65 m

Túra az Alföldi Kéktúra Szekszárd vasútállomástól a bajai Duna-híd keleti partján álló Gemenc Vándorpontig a Gemenci erdőn keresztül.

2
from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty difficult Multistage route Open
Distance 870.2 km
Duration 220:10 h
Ascent 1,515 m
Descent 1,515 m

Itt egyben megtekintheted az Országos Kékkör harmadik túraútvonala, a Tolna megyei Szekszárd és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sátoraljaújhely ...

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Szekszárdi-dombság
Bartina Extra Light
Difficulty easy
Distance 3.3 km
Duration 3:00 h
Ascent 131 m
Descent 129 m

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Szekszárdi-dombság
Szekszárdi nagy kör
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 19.9 km
Duration 6:05 h
Ascent 635 m
Descent 635 m

Hosszú, tartalmas körtúra a Szekszárdi-dombság szívében, mely magába foglalja a belvárost, forrásokat, kápolnát és kilátókat. Az útvonalat az ...

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)

Külterület
7144 Decs
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp