Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · 97 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)
    Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Malomtelelő a Gemenci Erdei Vasút egyik megállóhelye.

A megálló neve beszélő név, mely a múltat idézi. Közel kétszáz éve Baja környékén 70-80 hajómalom őrölte a gabonát, melyeket télen, a jégzajlás elől védett helyre kellett vontatni. Akkoriban a folyó főmedre a mostani Rezéti-Duna volt, amelynek mély, öbölszerű lefűződésében teleltek át ezek a szerkezetek.

A megállóhelytől Lassiba induló Molnárka interaktív tanösvényen végigsétálva ismerhető meg a Gemenci erdő állat- és növényvilága, a Duna mederváltozásai. A megállótól 200 méterre lévő megfigyelőtoronyból a fokozottan védett, időszakos vízjárású tavon élő vízimadarakat vagy a mocsárréten tartózkodó vadat lehet megfigyelni.

A vasúti infrastruktúrát (egy vágány és egy peron) egy esőbeálló és egy WC egészíti ki.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • A K+ jelzés dél felé indulva Lassi felé vezet, míg nyugati irányban a gáton futó Alföldi Kéktúra útvonala érhető el.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.248606, 18.856949
DMS
46°14'55.0"N 18°51'25.0"E
UTM
34T 334804 5123902
w3w 
///overcrowd.oils.grow
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Bicycle Rides · Duna–Dráva Nemzeti Park
I like Gemenc
recommended route Difficulty easy
Distance 29.7 km
Duration 2:00 h
Ascent 72 m
Descent 94 m

A Kispál és a Borz együttes egyik nagyszerű számának címét kölcsönözve sikerült a túrának nevet találni, nem véletlenül: aki megfordul Gemencen, az ...

2
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Mecsek vidéke
Szekszárd – Bajai átkelés (AK-01)
recommended route Difficulty easy Stage 1
Distance 45.6 km
Duration 11:40 h
Ascent 60 m
Descent 65 m

Túra az Alföldi Kéktúra Szekszárd vasútállomástól a bajai Duna-híd keleti partján álló Gemenc Vándorpontig a Gemenci erdőn keresztül.

2
from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Malomtelelő megállóhely)

Külterület
7144 Decs
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp