Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Lassi állomás)

· 1 review · Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · 87 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Lassi állomás)
    Gemenci Erdei Vasút (Lassi állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Lassi a Gemenci Erdei Vasút egyik állomása.

Lassi kétvágányos állomás, amely közvetlenül a Rezéti-Duna partján található, az Alföldi Kéktúra nyomvonalán. A megálló és környezete a Duna szabályozása előtt átkelőhely volt, a csárdában a környékbeli hajósok, halászok, kereskedők találkoztak.

A közelben található egykori dunai öbölbe a jégzajlás elől vontatták be a hajómalmokat teleltetni (a kisvasút Malomtelelő nevű megállóhelye is erről a korszakról mesél).

Ma a sínekhez közeli erdészházban és melléképületében lehet megtekinteni a Halászati Kiállítást, amely bemutatja a halászat eszközeit, a halászok életmódját, de szó esik az árvizekről is a kisebb épületben, ahol halászháló-készítő műhely is várja a látogatókat. A kiállítás mellett menő játszótér is található, ahol egy varsamászóka is helyet kapott, egy vejszét is alaposan szemügyre vehetünk, és innen indul a Molnárka tanösvény is. A további infrastruktúrát több esőbeálló és egy WC biztosítja. Az Alföldi Kéktúra is érinti Lassit.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • Az Alföldi Kéktúra útvonala érinti a megállót – a kivasúttal párhuzamosan déli irányba indulva Pörbölyt érheted el, míg a másik irányban Keselyűsön át Szekszárdra vezetnek a jelzések.
  • A K+ jelzés Malomtelelő felé vezet.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.236964, 18.857378
DMS
46°14'13.1"N 18°51'26.6"E
UTM
34T 334802 5122607
w3w 
///yachts.exiles.laundry
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Bicycle Rides · Duna–Dráva Nemzeti Park
I like Gemenc
recommended route Difficulty easy
Distance 29.7 km
Duration 2:00 h
Ascent 72 m
Descent 94 m

A Kispál és a Borz együttes egyik nagyszerű számának címét kölcsönözve sikerült a túrának nevet találni, nem véletlenül: aki megfordul Gemencen, az ...

2
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Mecsek vidéke
Szekszárd – Bajai átkelés (AK-01)
recommended route Difficulty easy Stage 1
Distance 45.6 km
Duration 11:40 h
Ascent 60 m
Descent 65 m

Túra az Alföldi Kéktúra Szekszárd vasútállomástól a bajai Duna-híd keleti partján álló Gemenc Vándorpontig a Gemenci erdőn keresztül.

2
from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

4.0
(1)
Andrea Némethné Balogh
July 23, 2021 · Community
Sajnos pillanatnyilag csak a malomtelelőig közlekedik a kisvasút csak szombat vasárnap.A múzeum nincs nyitva ekkor sem .Így is nagy élmény volt.Ha most mennénk gyalogtúra keretében biztos több látnivaló találtunk volna.
Show more

Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Lassi állomás)

Lassi
7144 Decs
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp