Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Nagyrezét megállóhely)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · 94 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Nagyrezét megállóhely)
    / Gemenci Erdei Vasút (Nagyrezét megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Nagyrezét megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Nagyrezét a Gemenci Erdei Vasút egyik megállója.

Nagyrezét megállóhelytől pár perces sétára található a Gemenc Méhészeti Gyűjtemény. A közeli erdészház gazdasági épületében kialakított kiállításon a Baja és Körzete Méhész Klub Egyesület közreműködésével a méhészet tárgyi emlékeit és a méhek munkáját üvegfalú kaptárok és valódi méhcsaládok segítségével mutatják be. A kiállítás mellett gyertyaöntő műhely és előadóterem is található.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 21, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • A pörbölyi Ökoturisztikai Központtól a Vadmegfigyelő felé kell elindulni a „vaddisznó” jelzésen, de a széles útról nem kell letérni, nyílegyenesen kell haladni előbb az aszfaltúton, majd átkelve a gáton a földúton (kb. 25 perc séta).

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.210784, 18.838844
DMS
46°12'38.8"N 18°50'19.8"E
UTM
34T 333294 5119737
w3w 
///engrossed.coyness.mooring
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Nagyrezét megállóhely)

Külterület (Gemenci erdő)
6500 Baja
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp