Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)
    / Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Nyárilegelő a Gemenci Erdei Vasút egyik állomása.

Nyárilegelő kétvágányos állomás egy hatalmas réten, a Rezéti-Duna partján, így ideális kiindulópont vízitúrákhoz. A kisvasút kenuszállító kocsijairól itt veszik le a kenukat, és teszik vízre azokat.

A peron mellől jó rálátás nyílik a legnagyobb gemenci mellékágra és a szemben lévő Veránka-sziget festői füzeseire, de a hely ideális szarvasbőgés-hallgatáshoz is. A megálló mellett – ahol egy esőbeállóba lehet behúzódni rossz idő esetén – halad el az Alföldi Kéktúra útvonala.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • Az Alföldi Kéktúra útvonala érinti a megállót – a kivasúttal párhuzamosan északi irányba indulva Keselyűsön át Szekszárdot érheted el, míg a másik irányban Pörbölyre vezetnek a jelzések a Gemenci erdőben.
  • A K+ jelzés a Cserta-hídhoz vezet, szintén az erdőn keresztül.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.223831, 18.864392
DMS
46°13'25.8"N 18°51'51.8"E
UTM
34T 335304 5121133
w3w 
///intrudes.bogus.shied
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Duna menti síkság
Bajai átkelés – Hajósi pincék (AK-02)
recommended route Difficulty moderate Stage 2
Distance 52.4 km
Duration 13:20 h
Ascent 170 m
Descent 165 m

Az Alföldi Kéktúra 2. szakasza a bajai Gemenc vándorpont és a pincefalujáról híres Hajós közti szakaszt járja be.

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)

Külterület (Gemenci erdő)
6500 Baja
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 2 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp