Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · 86 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)
    Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Nyárilegelő a Gemenci Erdei Vasút egyik állomása.

Nyárilegelő kétvágányos állomás egy hatalmas réten, a Rezéti-Duna partján, így ideális kiindulópont vízitúrákhoz. A kisvasút kenuszállító kocsijairól itt veszik le a kenukat, és teszik vízre azokat.

A peron mellől jó rálátás nyílik a legnagyobb gemenci mellékágra és a szemben lévő Veránka-sziget festői füzeseire, de a hely ideális szarvasbőgés-hallgatáshoz is. A megálló mellett – ahol egy esőbeállóba lehet behúzódni rossz idő esetén – halad el az Alföldi Kéktúra útvonala.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • Az Alföldi Kéktúra útvonala érinti a megállót – a kivasúttal párhuzamosan északi irányba indulva Keselyűsön át Szekszárdot érheted el, míg a másik irányban Pörbölyre vezetnek a jelzések a Gemenci erdőben.
  • A K+ jelzés a Cserta-hídhoz vezet, szintén az erdőn keresztül.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.223831, 18.864392
DMS
46°13'25.8"N 18°51'51.8"E
UTM
34T 335304 5121133
w3w 
///intrudes.bogus.shied
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty moderate
Distance 18 km
Duration 5:00 h
Ascent 0 m
Descent 0 m

A csendes vízi barangolás a Rezéti-Holt-Dunán, a Gemenci rengeteg érintetlen erdőségeiben azoknak ajánlott, akik kedvelik a nyugalmat árasztó, ...

1
from Edvárd Rózsa,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Mecsek vidéke
Szekszárd – Bajai átkelés (AK-01)
recommended route Difficulty easy Stage 1
Distance 45.6 km
Duration 11:40 h
Ascent 60 m
Descent 65 m

Túra az Alföldi Kéktúra Szekszárd vasútállomástól a bajai Duna-híd keleti partján álló Gemenc Vándorpontig a Gemenci erdőn keresztül.

2
from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Nyárilegelő állomás)

Külterület (Gemenci erdő)
6500 Baja
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp