Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Vadmegfigyelő megállóhely)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Vadmegfigyelő megállóhely)
    / Gemenci Erdei Vasút (Vadmegfigyelő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Vadmegfigyelő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Vadmegfigyelő a Gemenci Erdei Vasút egyik megállója.

Nomen est omen: Vadmegfigyelő megállóhely közelében valóban lehetőség nyílik nagyvadak (vaddisznó, gímszarvas, őz) megfigyelésére egy elkerített területen.  A vadmegfigyelő az Ökoturisztikai Központból kijelölt gyalogúton, hangulatos erdei környezetben 10 perces sétával is elérhető a „vaddisznó” jelzést követve. Érdemes a vonatozást a vadak megtekintésével összekötni, akár oda- akár visszaúton.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 21, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  •  A pörbölyi Ökoturisztika Központtól a „vaddisznó” jelzéseket kell követni (kb. 10 perc séta).

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.205713, 18.832701
DMS
46°12'20.6"N 18°49'57.7"E
UTM
34T 332805 5119187
w3w 
///sunglasses.regattas.contexts
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Duna menti síkság
Bajai átkelés – Hajósi pincék (AK-02)
recommended route Difficulty moderate Stage 2
Distance 52.4 km
Duration 13:20 h
Ascent 170 m
Descent 165 m

Az Alföldi Kéktúra 2. szakasza a bajai Gemenc vándorpont és a pincefalujáról híres Hajós közti szakaszt járja be.

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Szekszárdi-dombság
Mórágy – Szekszárd (DDK-11)
recommended route Difficulty moderate Stage 11 open
Distance 31.7 km
Duration 9:30 h
Ascent 895 m
Descent 925 m

Bár eltávolodtunk a Mecsektől, helyenként mégis mintha annak lankái között maradtunk volna, amikor a Szekszárdi-dombságot szeljük keresztül.

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Vadmegfigyelő megállóhely)

Külterület (Gemenci erdő)
6500 Baja
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 3 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp