Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Iklódbördőcei temető megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Iklódbördőcei temető megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Iklódbördőcei temető megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Iklódbördőcei temető a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Iklódbördőcei temető megállóhely a falun kívül, az Iklódbördőcét Csömödérrel összekötő út mellett, a vasúti átjáró közelében található, egy mező szélén helyezkedik el. A táblás megállóhelytől nem messze, az erdő szélén található egy esőbeálló egy peronnal, a vonatok mindkét helyen megállnak igény esetén.

Az iklódbördőcei feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivaló:

  • Csömödéri-tó

 A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 08, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Iklódbördőce, Béke út 30. megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratok Iklódbördőce, Béke út 30. megállóhelyétől északkeleti irányban, kb. 600 méterre található a kisvasút megállója, az Iklódbördőcét Csömödérrel összekötő út mellett, a vasúti átjáró közelében.

Coordinates

DD
46.611435, 16.624793
DMS
46°36'41.2"N 16°37'29.3"E
UTM
33T 624417 5163267
w3w 
///scripts.wildflower.bookkeeping
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Iklódbördőcei temető megállóhely)

Külterület
8958 Iklódbördőce
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
Top easy
31.6 km
2:30 h
138 m
124 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp