Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Nyúldomb megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · 192 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Nyúldomb megállóhely)
    Csömödéri Állami Erdei Vasút (Nyúldomb megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Nyúldomb a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Nyúldomb megállóhely a kisvasút Lenti-Csömödér szakaszának legmagasabb pontja közelében helyezkedik el, egy erdőrészlet és egy nagyobb mező találkozásánál. A kétvágányos megállóhely lehetőséget biztosít vonatkeresztek lebonyolítására.

Nyúldomb megállóhely feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Parking

  •  Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.623259, 16.616258
DMS
46°37'23.7"N 16°36'58.5"E
UTM
33T 623737 5164568
w3w 
///fuels.crosses.rigged
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 32.6 km
Duration 2:30 h
Ascent 145 m
Descent 134 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Nyúldomb megállóhely)

Külterület
8960 Lenti
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 6 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp