Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye alsó megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · 196 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye alsó megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye alsó megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Bázakerettye alsó a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Bázakerettye alsó megállóhely két vágányból áll, középen egy peronnal. A megállóhely közelében hatalmas tartályok emlékeztetnek arra egy ipartelepen, hogy a környéken szénhidrogén-kitermelés folyik 1937 óta. Az elsőként olajat adó Budafa-2 olajkút közelében a BT–2 jelű, ma is működő gyűjtőállomás kezelőépületében egy kis olajipari múzeum működik, ahol a szénhidrogén-bányászat zalai történetét bemutató kiállítás, valamint a Buda Ernő-emlékszoba tekinthető meg.

A közeli buszforduló mellett bolt, presszó és dohánybolt is üzemel. Itt halad el a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonala is, a legközelebbi pecsételőhely a buszfordulóban lévő presszóban található.

Bázakerettye alsó feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, autóbusz-váróterem megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, autóbusz-váróterem megállóhelyen leszállva a Petőfi utcán érdemes elindulni a vasúti átjáró irányába, majd a síneket elérve jobbra találjuk a kisvasúti megállót (kb. 100 méter séta).
  • A Petőfi utcán a buszfordulótól induló K+ jelzésen érhető el az Olajipari Múzeum, illetve a Budafapusztai Arborétum.

Parking

  • A buszforduló melletti boltnál célszerű parkolni.

Coordinates

DD
46.526191, 16.729656
DMS
46°31'34.3"N 16°43'46.8"E
UTM
33T 632655 5153967
w3w 
///events.mixer.voucher
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Bicycle Rides · Zalai-dombság
Teker(g)és a zalai dombok között
recommended route Difficulty moderate
Distance 48.1 km
Duration 4:00 h
Ascent 876 m
Descent 876 m

A lágyan hullámzó dél-zalai dombok között megbújó kis forgalmú utakra számos bringás túraútvonal fűzhető fel; ez a 45 kilométeres kör kilátókat, ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Zalai-dombság
„Olajos” barangolások a Zalai-dombvidéken
recommended route Difficulty moderate
Distance 11.1 km
Duration 3:15 h
Ascent 271 m
Descent 271 m

A Turista Magazin "Ti írtátok" rovatában megjelent túraleírás az Olajos Körút - Papp Simon útján teljesítménytúráról.

2
from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy
Distance 23.2 km
Duration 6:30 h
Ascent 431 m
Descent 458 m

Kisvasúttal a zalai erdők mélyére, Kistolmácsra érkezünk, ahonnan a Zichyek vadászháza, parkerdeje, a Budafai arborétum érintésével szeljük át a ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy Open
Distance 17.3 km
Duration 4:40 h
Ascent 425 m
Descent 425 m

Szív alakban kanyarodunk a zalai erdőségek központjába, a nemzetközileg is jegyzett erdőrezervátumba, a Vétyemi-ősbükkösbe. A Zalai-dombságra ...

3
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Zalai-dombság
Rádiháza – Palin (DDK-05)
recommended route Difficulty moderate Stage 5 Open
Distance 59.3 km
Duration 17:20 h
Ascent 1,525 m
Descent 1,535 m

A Zalai-dombság tagoltabb déli részén fut ez a DDK, jóformán végig tölgyesekkel borított dombok között. A dombok közül kiérve a Principális ...

2
from Imre Bába,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 24.1 km
Duration 6:30 h
Ascent 613 m
Descent 613 m

Közepesen hosszú túra Dél-Zala esszenciájával, melynek során szép templomok, kápolnák, kálváriák, ódon pincék, földvárak és a hasítatlan zalai ...

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye alsó megállóhely)

8887 Bázakerettye
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 6 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp