Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · 221 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Bázakerettye felső a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Bázakerettye felső megállóhelyről érhető el legkönnyebben gyalog a helyi strand- és termálfürdő. A megállóhelyen áthalad a P jelzés (Olajos körút), és a párhuzamosan futó aszfaltúton fut a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonala.

Bázakerettye felső feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

  • Bázakerettyei strand- és termálfürdő

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, Fő út megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, Fő út megállóhelyen leszállva a Fő úton dél felé kell indulni, körülbelül 200 métert kell sétálni; a kisvasúti megállóhely az út bal oldalán található, kicsivel a település határát jelző tábla után.
  • A P jelzésen (Olajos körút) az aszfaltúton átkelve, nyugati irányba indulva a Budafapusztai Arborétum érhető el.

Coordinates

DD
46.515269, 16.727945
DMS
46°30'55.0"N 16°43'40.6"E
UTM
33T 632550 5152750
w3w 
///trees.cashew.plodded
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Bicycle Rides · Zalai-dombság
Termáltúra, Letenye - Bázakerettye
recommended route Difficulty easy Stage 15
Distance 12.5 km
Duration 1:00 h
Ascent 119 m
Descent 4 m

A Letenyei Termálfürdőt és a Bázakerettyei Termálfürdőt összekötő biciklitúra. Egy termáltúra során két fürdő között, vidéki környezetben ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
Long Distance Hiking · Zalai-dombság
Rádiháza – Palin (DDK-05)
recommended route Difficulty moderate Stage 5 Open
Distance 59.3 km
Duration 17:20 h
Ascent 1,525 m
Descent 1,535 m

A Zalai-dombság tagoltabb déli részén fut ez a DDK, jóformán végig tölgyesekkel borított dombok között. A dombok közül kiérve a Principális ...

2
from Imre Bába,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 32.6 km
Duration 2:30 h
Ascent 145 m
Descent 134 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Cycling · Nyugat-Dunántúl
Termálfüzér a délnyugati végeken
recommended route Difficulty moderate Multistage route
Distance 577.1 km
Duration 41:50 h
Ascent 3,405 m
Descent 3,405 m

Egy hosszú tekerés után elmerülni a meleg vízben, mindig kikapcsoló. Ez a termálfüzér négy ország 17 termálfürdőjét köti össze egy többnapos ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)

Fú út
8887 Bázakerettye
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 5 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp