Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Bázakerettye felső a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Bázakerettye felső megállóhelyről érhető el legkönnyebben gyalog a helyi strand- és termálfürdő. A megállóhelyen áthalad a P jelzés (Olajos körút), és a párhuzamosan futó aszfaltúton fut a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonala.

Bázakerettye felső feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

  • Bázakerettyei strand- és termálfürdő

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 15, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, Fő út megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, Fő út megállóhelyen leszállva a Fő úton dél felé kell indulni, körülbelül 200 métert kell sétálni; a kisvasúti megállóhely az út bal oldalán található, kicsivel a település határát jelző tábla után.
  • A P jelzésen (Olajos körút) az aszfaltúton átkelve, nyugati irányba indulva a Budafapusztai Arborétum érhető el.

Coordinates

DD
46.515269, 16.727945
DMS
46°30'55.0"N 16°43'40.6"E
UTM
33T 632550 5152750
w3w 
///trees.cashew.plodded
Arrival by train, car, foot or bike

Routes to this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
12.5 km
1:00 h
119 m
4 m
59.3 km
17:20 h
1,525 m
1,535 m
31.6 km
2:30 h
138 m
124 m
577.1 km
41:50 h
3,405 m
3,405 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Bázakerettye felső megállóhely)

Fú út
8887 Bázakerettye
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 4 Routes nearby
Bicycle Rides · Zalai-dombság
Termáltúra, Letenye - Bázakerettye
Top Difficulty easy Stage 15
Distance 12.5 km
Duration 1:00 h
Ascent 119 m
Descent 4 m

A Letenyei Termálfürdőt és a Bázakerettyei Termálfürdőt összekötő biciklitúra. A termáltúra olyan túra ami termál vagy gyógyfürdővel rendelkező ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
Long Distance Hiking · Zalai-dombság
Rádiháza – Palin (DDK-05)
Top Difficulty moderate Stage 5 open
Distance 59.3 km
Duration 17:20 h
Ascent 1,525 m
Descent 1,535 m

A Zalai-dombság tagoltabb déli részén fut ez a DDK, jóformán végig tölgyesekkel borított dombok között. A dombok közül kiérve a Principális ...

2
from Imre Bába,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
Top Difficulty easy
Distance 31.6 km
Duration 2:30 h
Ascent 138 m
Descent 124 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Cycling · Nyugat-Dunántúl
Termálfüzér a délnyugati végeken
Top Difficulty moderate Multistage route
Distance 577.1 km
Duration 41:50 h
Ascent 3,405 m
Descent 3,405 m

Egy hosszú tekerés után elmerülni a meleg vízben, mindig kikapcsoló. Ez a termálfüzér négy ország 17 termálfürdőjét köti össze egy többnapos ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
  • 4 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp