Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmácsi erdei lak állomás)

Railway Station · Zalai-dombság · 185 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)
    Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Kistolmácsi erdei lak állomás a Csömödéri Állami Erdei Vasút korábbi déli végállomása.

Kistolmács állomás a csömödéri kisvasút egyik végállomása volt 2021-ig. A sínpár azóta tovább megy még egy km-t, így a Kistolmácsi-tóhoz sem kell már innen sétálni. Az állomáson esőbeálló, a kis épületben pedig mosdó található a peron végén. A sínekkel párhuzamos aszfaltúton fut a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonala, a legközelebbi pecsételőhely a Tó büfében található.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: June 29, 2021

Public transport

  • Kistolmács állomás megközelítéséhez a helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, erdészház megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Kistolmács állomás közvetlenül a helyközi autóbuszjáratok Bázakerettye, erdészház megállóhelye mellett található.
  • A Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonalán (K jelzés) északnyugat felé indulva Bázakerettye, a másik irányban Kistolmács található.
  • A K+ jelzés a vezet.
  • A közelben az aszfaltútról kiágazó Z jelzés Zajkon át Letenye felé vezet.

Parking

  • Kistolmácson az erdei vasút állomása mellett lehet parkolni.

Coordinates

DD
46.502897, 16.736083
DMS
46°30'10.4"N 16°44'09.9"E
UTM
33T 633204 5151389
w3w 
///charcoal.lamp.blank
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Bicycle Rides · Zalai-dombság
Thermal tour, Letenye - Bázakerettye
recommended route Difficulty easy Stage 15
Distance 12.5 km
Duration 1:00 h
Ascent 119 m
Descent 4 m

Cycling tour connecting the Letenyei Thermal Baths and the Bázakerettyei Thermal Baths. During a thermal tour you can cycle between two spas in a ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
recommended route Difficulty easy
Distance 23.2 km
Duration 6:31 h
Ascent 431 m
Descent 456 m

Kisvasúttal a zalai erdők mélyére, Kistolmácsra érkezünk, ahonnan a Zichyek vadászháza, parkerdeje, a Budafai arborétum érintésével szeljük át a ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Zalai-dombság
Rádiháza – Palin (DDK-05)
recommended route Difficulty moderate Stage 5 Open
Distance 58.9 km
Duration 17:20 h
Ascent 1,520 m
Descent 1,525 m

A Zalai-dombság tagoltabb déli részén fut ez a DDK, jóformán végig tölgyesekkel borított dombok között. A dombok közül kiérve a Principális ...

2
from Imre Bába,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 32.6 km
Duration 2:30 h
Ascent 145 m
Descent 134 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmácsi erdei lak állomás)

Külterület
8868 Kistolmács
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 5 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp