Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Vál-völgyi kisvasút (Felcsút állomás)

Railway Station · Lovasberényi-hát · 133 m · Open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Felcsút állomás (Vál-völgyi kisvasút)
    / Felcsút állomás (Vál-völgyi kisvasút)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Felcsút állomás (Vál-völgyi kisvasút)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Felcsút állomás (Vál-völgyi kisvasút)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Felcsút állomás a Vál-völgyi kisvasút központja, az egykori Bicske-Székesfehérvár vasútvonal Alcsút-Felcsút állomása.

A szépen felújított állomásépületen messziről látszik, hogy nem kisvasút számára épült eredetileg. Alcsút-Felcsút indóháza I. osztályú HÉV állomásépület, amely háromvágányos állomást szolgált ki, melynek két végén őrház is volt. Ma a kisvasút központi állomásaként funkcionál. Az épületben működik a jegypénztár (a másik két állomáson a jegyvizsgálóknál lehet jegyet váltani), illetve egy kávézó. Az épület mellett láthatjuk a mozdony- és kocsiszínt is; itt tárolják és tartják karban a kisvasút járműveit.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 júniusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Vál-völgyi kisvasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: July 22, 2020

Public transport

  • Puskás Akadémia állomás megközelítéséhez Alcsút-Felcsút vasútállomás bejárati út megállóhelyen kell leszállni a helyközi autóbuszjáratokról, melyek jellemzően Bicskéről, vagy Székesfehérvár, Baracska (Etyek, Martonvásár) irányából érkeznek.

Getting there

  • A buszmegállótól  körülbelül 200 métert sétáljunk déli irányba indulva előbb a Fő utcán, majd térjünk balra a Mozdony utcára!

Parking

  • Autóval a vasútállomás parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
47.441043, 18.587702
DMS
47°26'27.8"N 18°35'15.7"E
UTM
34T 318122 5256998
w3w 
///farmed.hoedown.opponent
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Lovasberényi-hát
Vál-völgyi kisvasút
recommended route Difficulty easy Open
Distance 5.5 km
Duration 0:35 h
Ascent 14 m
Descent 24 m

A Vál-völgyi kisvasút több szempontból is unikumnak számít: jelenleg legújabb kisvasutunk az egykori normál nyomközű pálya helyén épült, ráadásul ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 20.2 km
Duration 2:00 h
Ascent 230 m
Descent 209 m

Megfelelő infrastruktúra hiányában gyerekekkel nehéz Budapest környékén tartalmas, de biztonságos kerékpártúrát szervezni. Szerencsére a kiváló ...

1
from Ferenc Szigeti,   Együttműködő szervezetek
Hiking Trail · Vértes
Vértesi kilátókör
recommended route Difficulty easy Open
Distance 25.6 km
Duration 8:00 h
Ascent 486 m
Descent 487 m

Fennsík lévén a Vértes nem bővelkedik kilátóhelyekben. Keleti oldalán azonban egymáshoz közel találunk régi és új kilátókat, illetve panorámás ...

1
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Vértes és vidéke
A Keleti-Vértes szerény legjei
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 26.4 km
Duration 7:30 h
Ascent 585 m
Descent 585 m

A Vértes keleti, legmagasabb részének erdős platójáról hosszú körtúrával a térség legmutatósabb völgyeibe ereszkedünk, közben népszerű ...

1
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Dunazug-hegyvidék
Szárliget - Dorog (OKT-11)
recommended route Difficulty moderate Stage 11 Open
Distance 66.7 km
Duration 20:20 h
Ascent 2,130 m
Descent 2,235 m

The 11th section of the Blue Trail guides you through Gerecse Mountains abundant in lookouts. Rocky paths, dense forests, cliff lookouts and ...

6
from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Bicycle Rides · Vértes és vidéke
A Vértesből a Velencei-tóra a Marson át
recommended route Difficulty moderate
Distance 77.5 km
Duration 6:00 h
Ascent 763 m
Descent 882 m

Rendhagyó útirányt is választhatunk a fővároshoz közeli népszerű tó felkereséséhez: a Vértesen és a Velencei-hegységen át kanyarogva garantáltan ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Bicycle Rides · Vértes és vidéke
Vértesi nyolcas kerékpártúra
recommended route Difficulty difficult Open
Distance 90.9 km
Duration 12:00 h
Ascent 988 m
Descent 988 m

A Vértes elég „szelíd” ahhoz, hogy bringával nekivágjunk megcsodálni e cseppnyi Magyarországot - ahogy tájképi változatossága miatt gyakran hívják.

1
from MTSZ _,   Együttműködő szervezetek
Endurance Hike · Vértes és vidéke
Zuppa Trail
recommended route Difficulty moderate
Distance 27.8 km
Duration 11:15 h
Ascent 756 m
Descent 756 m

A Zuppa Trail egy Szárligetről induló körtúra, ami az instant, azaz bármikor teljesíthető teljesítménytúrák körét gazdagítja. Indulópontja - főleg ...

6
from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Vál-völgyi kisvasút (Felcsút állomás)

Mozdony utca 1.
8086 Felcsút
Phone +36 22 881 827

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp