Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · 94 m · Open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)
    / Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Keselyűs a Gemenci Erdei Vasút egyik végállomása.

Keselyűs Gemenc északi kapuja: a peron mellett álló fogadóépület a Szekszárd felől érkezők, a Duna gátján Pörböly felé bringázók és az Alföldi Kéktúra nyomvonalán túrázók pihenő- és információs központja. Az épületben jegypénztár és büfé várja a látogatókat.

A Holt-Sió melletti Sáros-alja madármegfigyelő toronyból a madarak életébe leshetünk be, a Fekete Gólya tanösvényt végigjárva pedig a holtág partján a keményfás ligeterdőket ismerhetjük meg. Az Alföldi Kéktúra is érinti a megállóhelyet, a pecsételőhely a fogadóközpont falán található.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

A Keselyűsi Fogadóépület kedvezményekkel várja a Természetjáró Kártya tulajdonosokat. Tudj meg többet a Természetjáró Kártyáról (TEKA), a kedvezményekért kattints ide!

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok a Gemenci Erdei Vasúton egész évben közlekednek, de a megállóhelyet nem mindig érintik.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: May 05, 2021

Public transport

  • A keselyűsi végállomáshoz a helyközi autóbuszjáratokról Szekszárd (Keselyűs), erdészház megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A helyközi buszokról Szekszárd (Keselyűs), erdészház megállónál leszállva északi irányban látszik a fogadóépület a peron mellett, kb. 200 métert kell sétálni.
  • Az Alföldi Kéktúrán nyugati irányban Bárányfokon keresztül Szekszárd, dél felé Pörböly érhető el.

Parking

  • Autóval a fogadóépület parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
46.329565, 18.851981
DMS
46°19'46.4"N 18°51'07.1"E
UTM
34T 334665 5132907
w3w 
///triads.damsel.untimed
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty moderate
Distance 18 km
Duration 5:00 h
Ascent 0 m
Descent 0 m

A csendes vízi barangolás a Rezéti-Holt-Dunán, a Gemenci rengeteg érintetlen erdőségeiben azoknak ajánlott, akik kedvelik a nyugalmat árasztó, ...

from Edvárd Rózsa,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Mecsek vidéke
Szekszárd – Bajai átkelés (AK-01)
recommended route Difficulty easy Stage 1
Distance 45.6 km
Duration 11:40 h
Ascent 60 m
Descent 65 m

Túra az Alföldi Kéktúra Szekszárd vasútállomástól a bajai Duna-híd keleti partján álló Gemenc Vándorpontig a Gemenci erdőn keresztül.

2
from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty difficult Multistage route Open
Distance 870.2 km
Duration 220:10 h
Ascent 1,515 m
Descent 1,515 m

Itt egyben megtekintheted az Országos Kékkör harmadik túraútvonala, a Tolna megyei Szekszárd és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sátoraljaújhely ...

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Szekszárdi-dombság
Szekszárdi nagy kör
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 19.9 km
Duration 6:05 h
Ascent 635 m
Descent 635 m

Hosszú, tartalmas körtúra a Szekszárdi-dombság szívében, mely magába foglalja a belvárost, forrásokat, kápolnát és kilátókat. Az útvonalat az ...

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Bicycle Rides · Duna–Dráva Nemzeti Park
I like Gemenc
recommended route Difficulty easy
Distance 29.7 km
Duration 2:00 h
Ascent 72 m
Descent 94 m

A Kispál és a Borz együttes egyik nagyszerű számának címét kölcsönözve sikerült a túrának nevet találni, nem véletlenül: aki megfordul Gemencen, az ...

2
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Szekszárdi-dombság
Bartina Extra Light
Difficulty easy
Distance 3.3 km
Duration 3:00 h
Ascent 131 m
Descent 129 m

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Szekszárdi-dombság
Bartina Maraton
recommended route Difficulty difficult
Distance 42 km
Duration 11:00 h
Ascent 1,164 m
Descent 1,196 m

A Bartina teljesítménytúrák leghosszabb, maratoni távja szép kilátásokkal, jó esetben hófödte, hangulatos tájjal várja a túrázókat már 20. éve.

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
Endurance Hike · Szekszárdi-dombság
Bartina 30
recommended route Difficulty moderate
Distance 29.3 km
Duration 9:00 h
Ascent 725 m
Descent 657 m

A túrát minden felkészült túrázónak ajánljuk, nemre való tekintet nélkül, de a táv hosszúsága miatt 10 év alatti gyermekeknek még nem javasoljuk.

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)

Külterület
7143 Őcsény
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp