Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · 94 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)
    / Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Keselyűs a Gemenci Erdei Vasút egyik végállomása.

A Keselyűsi Fogadóépület kedvezményekkel várja a Természetjáró Kártya tulajdonosokat. Tudj meg többet a Természetjáró Kártyáról (TEKA), a kedvezményekért kattints ide!

Keselyűs Gemenc északi kapuja: a peron mellett álló fogadóépület a Szekszárd felől érkezők, a Duna gátján Pörböly felé bringázók és az Alföldi Kéktúra nyomvonalán túrázók pihenő- és információs központja. Az épületben jegypénztár és büfé várja a látogatókat.

A Holt-Sió melletti Sáros-alja madármegfigyelő toronyból a madarak életébe leshetünk be, a Fekete Gólya tanösvényt végigjárva pedig a holtág partján a keményfás ligeterdőket ismerhetjük meg. Az Alföldi Kéktúra is érinti a megállóhelyet, a pecsételőhely a fogadóközpont falán található.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok a Gemenci Erdei Vasúton egész évben közlekednek, de a megállóhelyet nem mindig érintik.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: March 04, 2022

Public transport

  • A keselyűsi végállomáshoz a helyközi autóbuszjáratokról Szekszárd (Keselyűs), erdészház megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A helyközi buszokról Szekszárd (Keselyűs), erdészház megállónál leszállva északi irányban látszik a fogadóépület a peron mellett, kb. 200 métert kell sétálni.
  • Az Alföldi Kéktúrán nyugati irányban Bárányfokon keresztül Szekszárd, dél felé Pörböly érhető el.

Parking

  • Autóval a fogadóépület parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
46.329565, 18.851981
DMS
46°19'46.4"N 18°51'07.1"E
UTM
34T 334665 5132907
w3w 
///triads.damsel.untimed
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Bicycle Rides · Duna–Dráva Nemzeti Park
I like Gemenc
recommended route Difficulty easy
Distance 29.7 km
Duration 2:00 h
Ascent 72 m
Descent 94 m

A Kispál és a Borz együttes egyik nagyszerű számának címét kölcsönözve sikerült a túrának nevet találni, nem véletlenül: aki megfordul Gemencen, az ...

2
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 30.4 km
Duration 1:55 h
Ascent 59 m
Descent 63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Keselyűs megállóhely)

Külterület
7143 Őcsény
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp