Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Gemenci Erdei Vasút (Gemenc-Dunapart állomás)

Railway Station · Duna–Dráva Nemzeti Park · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Gemenci Erdei Vasút (Gemenc-Dunapart állomás)
    / Gemenci Erdei Vasút (Gemenc-Dunapart állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Gemenc-Dunapart állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Gemenc-Dunapart állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Gemenci Erdei Vasút (Gemenc-Dunapart állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Gemenc-Dunapart a Gemenci Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Gemenc-Dunapart kétvágányos állomását három hatalmas tölgyfa uralja. Az egymástól viszonylag távol lévő két vágány között a füves peronon lehet várni a vonatokat, ahol egy hatalmas esőbeálló és tucatnyi pad szolgálja a turisták kényelmét.

A Duna csak karnyújtásnyira van a sínektől, és egy kis játszótér is van a közelben. Innen indul a Forgó-tó nádasában megbúvó madárlesre vezető Forgó-tavi tanösvény, de érdemes elsétálni a megállótól 400 méterre található egykori érseki nyaralóhoz, a Gemenci Vendégházhoz is.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:30–24:00

A vasútállomás területe bármikor szabadon látogatható, a vonatok a Gemenci Erdei Vasúton egész évben közlekednek, de az állomást nem mindig érintik.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Gemenci Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 22, 2020

Public transport

  • A legközelebbi autóbuszmegálló a helyközi buszok Szekszárd (Keselyűs), erdészház megállója.

Getting there

  • A helyközi buszokról Szekszárd (Keselyűs), erdészház megállónál leszállva keleti irányban kell elindulni a gát melletti aszfaltúton, és nyílegyenesen haladni Gemenc-Dunapart állomásig, körülbelül 4,5 kilométert. (Az aszfaltút földútra vált, ahol a gát délnek fordul, itt sem kell letérni egyik irányban sem.)

Parking

  • Autóval a keselyűsi fogadóépületnél lehet parkolni. A közeli buszmegállótól keleti irányban kell elindulni a gát melletti aszfaltúton, és nyílegyenesen haladni Gemenc-Dunapart állomásig, körülbelül 4,5 kilométert. (Az aszfaltút földútra vált, ahol a gát délnek fordul, itt sem kell letérni egyik irányban sem.)

Coordinates

DD
46.320934, 18.907793
DMS
46°19'15.4"N 18°54'28.1"E
UTM
34T 338936 5131833
w3w 
///perm.stepdad.nicknamed
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Gemenci Erdei Vasút (Gemenc-Dunapart állomás)

Külterület
7143 Őcsény
Phone +36 30 243 4613

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Duna–Dráva Nemzeti Park
Gemenci Erdei Vasút
Top easy
30.4 km
1:55 h
59 m
63 m

A gemenci kisvasút egyedülálló abban a tekintetben, hogy az egyetlen ártéri erdei vasút hazánkban. Bár voltak előzményei a mai 30 kilométeres ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo mol Logo otp