Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Pálházi Erdei Vasút (Pálháza-Ipartelep állomás)

Railway Station · Eperjes-Tokaji-hegyvidék · 156 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Pálházi Erdei Vasút (Pálháza-Ipartelep állomás)
    Pálházi Erdei Vasút (Pálháza-Ipartelep állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Pálháza-Ipartelep állomás a Pálházi Erdei Vasút egyik állomása.

Pálháza-Ipartelep állomás az erdei vasút központi állomása. Itt található a mozdonyszín, amely három C50-es típusú motormozdony otthona, és itt tárolják a személy- és teherkocsikat is. 1924 és 1980 között, azaz a Hegyközi Kisvasút üzemének idején elágazóállomás volt: a Pálházi Erdei Vasút csak rövidke mellékvonala volt az eredetileg Sátoraljaújhely és Füzérkomlós között kiépült kisvasútnak, ami a Bodrogközi és a Nyírvidéki kisvasúttal egyesítve egy ideig az ország leghosszabb keskenynyomközű hálózata volt. A Füzérkomlósra vezető vonal helyén ma kerékpárút van, így könnyen követhető az egykori nyomvonal az állomás melletti útátjárótól kezdve.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól októberig közlekednek, azonban az állomáson menetrend szerint nem állnak meg.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 decemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Pálházi Erdei vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 20, 2019

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Pálháza, ipartelep forduló megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Pálháza, ipartelep forduló megállóhelytől a buszfordulóval átellenes oldalon lévő kis utca felé kell indulni, majd a patak hídján átkelve jobbra kell tartani az utcán. Az állomás körülbelül 50 méterre található.

Parking

  • Parkolni a kisvasút állomásépülete mellett lehet.

Coordinates

DD
48.466950, 21.497664
DMS
48°28'01.0"N 21°29'51.6"E
UTM
34U 536787 5368321
w3w 
///mercenary.decades.rapids
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Eperjes-Tokaji-hegyvidék
Pálházi Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 9.1 km
Duration 0:40 h
Ascent 102 m
Descent 7 m

A pálházi erdei vasút mai vonala a Nyíregyházától Füzérkomlósig vezető vaspálya egyik szárnyvonalaként valaha Magyarország egyik leghosszabb ...

14
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Pálházi Erdei Vasút (Pálháza-Ipartelep állomás)

Ipartelep
3994 Pálháza
Phone +36 30 618 8834

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp