Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Pálházi Erdei Vasút (Kishuta megállóhely)

Railway Station · Eperjes-Tokaji-hegyvidék · 171 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Pálházi Erdei Vasút (Kishuta megállóhely)
    / Pálházi Erdei Vasút (Kishuta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Pálházi Erdei Vasút (Kishuta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Pálházi Erdei Vasút (Kishuta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Kishuta megállóhely a Pálházi Erdei Vasút egyik állomása.

A kisvasút megállója Kishuta központjában, egy útelágazásban található, közvetlenül mellette egy presszó üzemel. A falu – mint neve is jelzi – üveghuta-munkások településeként jött létre a 18. században (mindez az összes közeli településről – Nagyhuta, Vágáshuta, Háromhuta – is elmondható). Az, hogy a falunak szlovák neve (Malá Huta) is van, az egykor itt megtelepedő munkások nemzetiségéről árulkodik. Ma már hiába is keresnénk az üveghutákat, ellenben egy csendes, kedves kis település találhatunk a Kemence-patak völgyében.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 decemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Pálházi Erdei vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 20, 2019

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Kishuta, kőkapui elágazás megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Kishuta, kőkapui elágazás megállóhely közvetlenül a kivasúti megállóhely mellett található.
  •  Az Országos Kéktúra útvonala áthalad a megállóhelyen, a K jelzésen észak felé Bózsvára, dél felé Nagyhutára lehet eljutni.

  • A K+ turistajelzés aszfaltúton vezet Pálházára.

Parking

  • Parkolni a Ságvári Endre vagy a Kossuth Lajos utcán lehet.

Coordinates

DD
48.457416, 21.482751
DMS
48°27'26.7"N 21°28'57.9"E
UTM
34U 535691 5367254
w3w 
///nags.gambles.remedies
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Eperjes-Tokaji-hegyvidék
Pálházi Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 9.1 km
Duration 0:40 h
Ascent 102 m
Descent 7 m

A pálházi erdei vasút mai vonala a Nyíregyházától Füzérkomlósig vezető vaspálya egyik szárnyvonalaként valaha Magyarország egyik leghosszabb ...

14
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Eperjes-Tokaji-hegyvidék
Nagy-nyugodó - Hollóháza (OKT-27.)
recommended route Difficulty moderate Stage 27 Open
Distance 44.4 km
Duration 13:50 h
Ascent 1,485 m
Descent 1,530 m

The 27th section of the Blue Trail guides you to the northern part of Zemplén. You will visit one of the most beautiful medieval castles of the ...

5
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Pálházi Erdei Vasút (Kishuta megállóhely)

Ságvári Endre utca
3994 Kishuta
Phone +36 30 618 8834
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp