Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)

Railway Station · Bükkvidék · 298 m · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Puskaporos a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik állomása.

Puskaporos egy kétvágányos állomás Felsőhámor felett a hegyoldalban, amely a közeli magaslatról kapta a nevét.

Az állomáshoz közel, a felsőhámori temetőben találjuk Fazola Henrik és Herman Ottó emlékművét, a faluban található továbbá a Kohászati Múzeum az úgynevezett kancellária épületében, ahol a magyarországi vasművesség és népek fémművességgel ismerkedhetünk meg, míg a völgy másik oldalán, a hegyoldalban az ősember-leleteket rejtő Szeleta-barlang várja a látogatókat.

Puskaporos feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Az 5 és 15 jelzésű helyi autóbuszjáratokról Felsőhámor megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Felsőhámor megállóhelyen leszállva a faluba a bal oldali utcán (Losonczy István utca) menj be, és kövesd a K+ jelzést az utcán, majd az első lehetőségnél (szintén a jelzést követve) fordulj balra. A kis utca egy ösvényben folytatódik, ami a Puskaporos utcára vezet, itt megint balra fordulva, továbbra is a K+ jelzést követve éred el a kisvasút állomását.
  • A K+ jelzésen a Hegyes-rét érhető el az erdőn keresztül, míg Felsőhámor, azaz a völgy felé indulva Felsőhámoron át a Szeleta-barlang (KΩ jelzés), illetve Lillafüred felé vezet az út.

Parking

  • Az állomás közvetlen közelében lehet parkolni, a Puskaporos utca egy kiszélesedő részén. (Figyelem! Az út nagyrészt köves dózerút, de autóval jól járható.)

Coordinates

DD
48.104666, 20.634768
DMS
48°06'16.8"N 20°38'05.2"E
UTM
34U 472810 5327998
w3w 
///oxygen.thing.rewinds
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty easy open
Distance 8.2 km
Duration 4:00 h
Ascent 301 m
Descent 301 m

A kirándulás bemutatja a Bükk számos izgalmas, érdekes barlangját, az összekötő utakon pedig mesés panorámában lehet részünk: ellátunk Diósgyőrtől ...

7
from Eszter Szabó,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükkvidék
Vasverő hámorok egykor és most
recommended route Difficulty easy open
Distance 5.7 km
Duration 2:00 h
Ascent 326 m
Descent 326 m

Hazánk talán leglátványosabb, legromantikusabb hegyvidéki részén járunk, a lillafüredi Palotaszállót körülölelő erdőkben. Minden van itt, ami a ...

2
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 8 km
Duration 2:40 h
Ascent 410 m
Descent 410 m

A fennsík egy könnyen megközelíthető, jellemző szeletét járjuk be a patinás üdülőközpontból, Lillafüredről indulva. A mélyre vágódó völgyek ...

5
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty difficult open
Distance 25.5 km
Duration 7:35 h
Ascent 1,130 m
Descent 491 m

Hosszú vándorlásunk a Bükk pereméről invitál annak szívébe. Végigjárjuk a hegység kevéssé ismert keleti platóját, majd Bükkszentkereszt ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükk-hegység
A Bükk vizei mentén
recommended route Difficulty easy open
Distance 10.8 km
Duration 3:25 h
Ascent 500 m
Descent 378 m

Túránkkal a Kis-Fennsík izgalmas vidékét, zegzugos szurdokát, sűrű rengetegbe burkolózó platóját fedezzük fel. Vadregényes otthona ez a karsztvizek ...

1
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 17 km
Duration 4:50 h
Ascent 533 m
Descent 533 m

Hazánk egy különleges karsztvidékén járunk, az ország fokozottan védett barlangokban, karsztjelenségekben leggazdagabb táján. Túránkkal ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükki Nemzeti Park
Vándorlás az Északi-Bükk kövei mentén
recommended route Difficulty easy open
Distance 16.5 km
Duration 5:00 h
Ascent 731 m
Descent 416 m

Hazánk egy különleges karsztvidékén járunk, látványos formákkal és meghitt erdei hangulatokkal teli vadonban. Már a túra elején a bükki rengeteg ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükki Nemzeti Park
Látókövek Miskolc felett
recommended route Difficulty easy open
Distance 8.2 km
Duration 2:50 h
Ascent 464 m
Descent 365 m

A Keleti-Bükk klasszikusa, a miskolci turisták kedvelt útvonala a környék két legjobb kilátópontjára, a Gulicskára és a Fehér-kőre vezet.

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)

3517 Miskolc
Phone +36 30 488 7528

Special features

Families
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp