Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)

Railway Station · Bükk-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Puskaporos a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik állomása.

Puskaporos egy kétvágányos állomás Felsőhámor felett a hegyoldalban, amely a közeli magaslatról kapta a nevét.

Az állomáshoz közel, a felsőhámori temetőben találjuk Fazola Henrik és Herman Ottó emlékművét, a faluban található továbbá a Kohászati Múzeum az úgynevezett kancellária épületében, ahol a magyarországi vasművesség és népek fémművességgel ismerkedhetünk meg, míg a völgy másik oldalán, a hegyoldalban az ősember-leleteket rejtő Szeleta-barlang várja a látogatókat.

Puskaporos feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 04, 2020

Public transport

  • Az 5 és 15 jelzésű helyi autóbuszjáratokról Felsőhámor megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Felsőhámor megállóhelyen leszállva a faluba a bal oldali utcán (Losonczy István utca) menj be, és kövesd a K+ jelzést az utcán, majd az első lehetőségnél (szintén a jelzést követve) fordulj balra. A kis utca egy ösvényben folytatódik, ami a Puskaporos utcára vezet, itt megint balra fordulva, továbbra is a K+ jelzést követve éred el a kisvasút állomását.
  • A K+ jelzésen a Hegyes-rét érhető el az erdőn keresztül, míg Felsőhámor, azaz a völgy felé indulva Felsőhámoron át a Szeleta-barlang (KΩ jelzés), illetve Lillafüred felé vezet az út.

Parking

  • Az állomás közvetlen közelében lehet parkolni, a Puskaporos utca egy kiszélesedő részén. (Figyelem! Az út nagyrészt köves dózerút, de autóval jól járható.)

Coordinates

DD
48.104666, 20.634768
DMS
48°06'16.8"N 20°38'05.2"E
UTM
34U 472810 5327998
w3w 
///oxygen.thing.rewinds
Arrival by train, car, foot or bike

Routes to this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Puskaporos állomás)

3517 Miskolc
Phone +36 30 488 7528

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 1 Routes nearby
Forest train · Bükk-vidék
Lillafüredi erdei vasút
Top easy open
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

7
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp