Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Közép-Garadna megállóhely)

Railway Station · Bükk-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Közép-Garadna megállóhely)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Közép-Garadna megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Közép-Garadna megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Közép-Garadna a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik megállója.

Közép-Garadna kisvasúti megállóhely a Garadna-patak völgyében, a Lillafüredi Pisztrángteleptől mintegy 400 méternyi sétára található. Jól láthatóak az egykori rakodó nyomai, illetve a már csak nyomokban létező második vágány is elő-előbukkan mutatva, hogy itt egykor nagy forgalmat bonyolíthatott a kisvasút.

Közép-Garadna feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

  • Lillafüredi Pisztrángkeltető 

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 04, 2020

Public transport

  • A 15 jelzésű helyi autóbuszjáratokról Középgaradna megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Középgaradna megállóhelyen leszállva az aszfaltúton Lillafüred felé kell elindulni, majd az első lehetőségnél jobbra térni, és átkelni a Garadna-patak hídján (kb. 200 méter séta).
  • Az aszfaltúton vezetett K+ jelzésen kelet felé Lillafüred érhető el, nyugat felé indulva Bükkszentlélekre vezet a jelzés.

Parking

  • A régi rakodón lehet megállni.

Coordinates

DD
48.116835, 20.572589
DMS
48°07'00.6"N 20°34'21.3"E
UTM
34U 468189 5329374
w3w 
///perceive.motels.frying
Arrival by train, car, foot or bike

Routes to this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
10.8 km
3:25 h
500 m
378 m
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Közép-Garadna megállóhely)

Külterület
3517 Miskolc
Phone +36 30 488 7528

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 2 Routes nearby
Hiking Trail · Bükk-hegység
A Bükk vizei mentén
Top easy open
10.8 km
3:25 h
500 m
378 m

Túránkkal a Kis-Fennsík izgalmas vidékét, zegzugos szurdokát, sűrű rengetegbe burkolózó platóját fedezzük fel. Vadregényes otthona ez a karsztvizek ...

1
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Bükk-vidék
Lillafüredi erdei vasút
Top easy open
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

7
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 2 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp