Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)

Railway Station · Belső-Somogy · 166 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)
    / Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Baláta megállóhely a Kaszói Erdei Vasút egyik menetrend szerinti végállomása.

A kaszói kisvasút szerelvényei menetrend szerint a Baláta megállóhelyig közlekednek a két kilométer távolságban található Kaszópusztáról, bár a sínek egészen Szentáig vezetnek. Az erdő közepén fekvő megállóhelyen néhány pihenőpad és -asztal található, de az utasok célpontja általában a közelben megbújó Baláta-tó.

A lefolyástalan tó területének nagy része zsombékos, nádassal fedett, kicsi a nyílt vízfelület, de éppen ennek köszönhető, hogy változatos növény- és állatvilág jellemzi: a Baláta-tó Természetvédelmi Terület és Erdőrezervátum Somogy megye kiemelkedő természeti értéke.

Közeli látnivaló:

  • Baláta-tó

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 júniusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Kaszói Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • Baláta közösségi közlekedéssel nem megközelíthető, a legközelebbi buszmegálló és vasútállomás a mintegy 8 kilométerre lévő Somogyszobon található.

Parking

  • Baláta megállóhely autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
46.306291, 17.211617
DMS
46°18'22.6"N 17°12'41.8"E
UTM
33T 670301 5130456
w3w 
///writing.whiten.concerts
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Belső-Somogy
Kaszói Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 7.3 km
Duration 0:10 h
Ascent 15 m
Descent 23 m

A Kaszói Állami Erdei Vasút egészen fiatalnak mondható sok társához képest, amelyek akár már száz éve is működnek (mint az erdei vasutak általában).

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)

Külterület
7564 Kaszó
Phone +36 82 445 818

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp