Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)

Railway Station · Belső-Somogy · 161 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)
    Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Kaszó állomás a Kaszói Erdei Vasút egyik végállomása, a vasútüzem központja.

A kisvasút végállomása a kaszói erdő közepén lévő Kaszón található. A mozdonyszín mellett, ahol a két C50-as mozdony és a három személykocsi lakik, a Karácsony nevű, üzemképtelen gőzös is megtekinthető a vontatási telepen, amely bármikor látogatható.

Ha mindez nem lenne elég, akkor a ez egyik üzemi épület falán megtekinthető egy régi fotókkal illusztrált kis vasúttörténeti kiállítás, a gyerekek pedig egy menő játszótéren múlathatják az időt a vonat indulásáig, de az ország első lombkorona-tanösvénye is csak pár lépés innen.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 júniusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Kaszói Erdei vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • Kaszó közösségi közlekedéssel nem megközelíthető, a legközelebbi buszmegálló és vasútállomás a mintegy 8 kilométerre lévő Somogyszobon található.

Parking

  • A kisvasút parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
46.317299, 17.220426
DMS
46°19'02.3"N 17°13'13.5"E
UTM
33T 670945 5131698
w3w 
///ebbed.daunting.treaties
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Belső-Somogy
Kaszói Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 7.3 km
Duration 0:10 h
Ascent 15 m
Descent 23 m

A Kaszói Állami Erdei Vasút egészen fiatalnak mondható sok társához képest, amelyek akár már száz éve is működnek (mint az erdei vasutak általában).

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)

Kaszópuszta 1.
7564 Kaszópuszta
Phone +36 82 445 818

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp