Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)

Railway Station · Belső-Somogy · 153 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)
    Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Szenta állomás a Kaszói Erdei Vasút vonalának egyik végpontja.

A kaszói kisvasút szerelvényei menetrend szerint Baláta megállóhelyig közlekednek a két kilométer távolságban található Kaszópusztáról, bár a sínek egészen Szentáig vezetnek. A nagyvasúti állomás vágányaival párhuzamos síneket csak alkalmanként, például a kisvasút napján közlekedő szerelvények koptatják.

Egykor sokkal nagyobb forgalmat bonyolított a kis állomás, ugyanis az erdőben kitermelt fát az itteni fatelepen dolgozták fel, illetve az anyagmozgatást is a kisvasút segítségével végezték a fatelepen belül: az erdei vasút egyik C50-es mozdonya a tehervonatokkal rótta köreit az erdőben, míg egy másik a tolatási mozgásokat végezte a szentai fatelepen.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, de a vonatok menetrend szerint nem közlekednek Szenta állomásra.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 júniusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Kaszói Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • A Kaposvár-Gyékényes vonalon közlekedő vonatokról Szenta vasútállomáson kell leszállni.

Getting there

  • A kisvasút állomása közvetlenül a nagyvasút állomása mellett található.

Parking

  • A vasútállomás parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
46.273811, 17.180868
DMS
46°16'25.7"N 17°10'51.1"E
UTM
33T 668033 5126782
w3w 
///covers.catsuit.munch
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Belső-Somogy
Kaszói Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 7.3 km
Duration 0:10 h
Ascent 15 m
Descent 23 m

A Kaszói Állami Erdei Vasút egészen fiatalnak mondható sok társához képest, amelyek akár már száz éve is működnek (mint az erdei vasutak általában).

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)

Külterület (Vasútállomás)
8849 Szenta
Phone +36 82 445 818

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp