Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Felsőtárkányi Erdei Vasút (Egeresvölgy-Varróház megállóhely)

Railway Station · Bükkvidék · 257 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Felsőtárkányi Erdei Vasút (Egeresvölgy-Varróház megállóhely)
    / Felsőtárkányi Erdei Vasút (Egeresvölgy-Varróház megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Egeresvölgy-Varróház megállóhely a Felsőtárkányi Erdei Vasút egyik megállója.

Egy kellemesen zöldellő rét mellett helyezkedik el az esőbeállóval védett kisvasúti megállóhely, ami mellett egy kicsiny vadaskert is található, ahol különféle szarvasok, őzek és muflonok kaptak helyet. Valaha itt ágazott ketté a kisvasút pályája a ma is működő, másodikként megépült, Stimecz-ház felé vezető vonalra, illetve a legelső, a Hidegkúti-völgyben futó ágra. Utóbbit 2007 őszén szedték fel, szerencsére a Vöröskő-völgyben ma is járnak a vonatok.

Közeli látnivalók:

  • Vadaskert

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe szabadon látogatható, a vonatok március közepétől november elejéig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020. júliusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Felsőtárkányi Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: August 04, 2020

Getting there

  • A kisvasúttal párhuzamosan futó aszfaltút (K, P turistajelzések) Felsőtárkányba vezet.
  • A K turistajelzés a kisvasút pályáján Stimecz-ház felé vezet a Vöröskő-völgyben.
  • A P turistajelzésen Bélapátfalvát érheted el.
  • A P+ jelzés keleti irányban a Büdös-kút-tetőre vezet, nyugat felé pedig a Berva-bánya irányába.

Coordinates

DD
47.996333, 20.436630
DMS
47°59'46.8"N 20°26'11.9"E
UTM
34T 457972 5316046
w3w 
///properly.reckoned.beholds
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Bükkvidék
Felsőtárkányi Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.3 km
Duration 0:25 h
Ascent 96 m
Descent 0 m

A Felsőtárkányi Erdei Vasút a Bükk kitermelt faanyagának szállítására jött létre több mint száz évvel ezelőtt. Sok másik erdei vasúthoz hasonlóan ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükk-hegység
Őr-járat a Bükk hátsó kertjében
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 24.3 km
Duration 7:15 h
Ascent 885 m
Descent 885 m

A Bükk-fennsík nyugati elvégződése félreeső, hosszú meneteléssel látogatható zuga a hegységnek. Kiadós vándorlásunkat emlékezetes panorámák ...

1
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 19.6 km
Duration 6:40 h
Ascent 1,005 m
Descent 1,069 m

Leszállva a felsőtárkányi kisvasútról izgalmas útra indulunk: felkapaszkodunk a Bükk-fennsík legmagasabb természetes kilátóhelyére, a Tar-kő éles ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Felsőtárkányi Erdei Vasút (Egeresvölgy-Varróház megállóhely)

Külterület
3324 Felsőtárkány
Phone +36 36 355 183

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp