Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Felsőtárkányi Erdei Vasút (Felsőtárkány Szikla-forrás megállóhely)

Railway Station · Bükkvidék · 241 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Felsőtárkányi Erdei Vasút (Felsőtárkány Szikla-forrás megállóhely)
    / Felsőtárkányi Erdei Vasút (Felsőtárkány Szikla-forrás megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Felsőtárkány Szikla-forrás megállóhely a Felsőtárkányi Erdei Vasút egyik megállója.

A megállóhely tulajdonképpen nem más, mint egy csonkavágány utolsó néhány métere. Régen a sínpárok a Sziklaszurdokon és a Barát-völgyön keresztül egészen Határ-lápáig vezettek, ahonnan egy kötélpálya vezetett egy magasabban fekvő vonalrészig. Ma a turisták kedvenc célpontja a megálló és környéke: a közeli Felsőtárkányi-tó kiváló piknikezőhely, de akár egy kellemes sétát is lehet tenni a partján.

Közeli látnivalók:

  • Szikla-forrás
  • Felsőtárkányi-tó
  • Barát-réti tanösvény
  • Kő-közi tanösvény

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe szabadon látogatható, a vonatok március közepétől november elejéig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020. júliusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Felsőtárkányi Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: August 04, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Felsőtárkány, Csárda megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Felsőtárkány, Csárda megállóhely közvetlenül a kisvasút állomása mellett található.
  • A S turistajelzés az egyik irányban Répáshuta, a másik irányban Szilvásvárad felé vezet.

Parking

  • Autóval a csárda mögötti parkolóban lehet megállni.

Coordinates

DD
47.982906, 20.435418
DMS
47°58'58.5"N 20°26'07.5"E
UTM
34T 457870 5314554
w3w 
///robots.candy.wafts
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Bükkvidék
Felsőtárkányi Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.3 km
Duration 0:25 h
Ascent 96 m
Descent 0 m

A Felsőtárkányi Erdei Vasút a Bükk kitermelt faanyagának szállítására jött létre több mint száz évvel ezelőtt. Sok másik erdei vasúthoz hasonlóan ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükk-hegység
Barangolás az érsekség erdőiben
recommended route Difficulty easy Open
Distance 17.5 km
Duration 5:15 h
Ascent 697 m
Descent 697 m

Kellemes körtúránkkal a Dél-Bükk leghosszabban elnyújtózó vonulatát járjuk be Felsőtárkány és Eger között. A vár-hegyi erdőrezervátum peremén, a ...

2
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Felsőtárkányi Erdei Vasút (Felsőtárkány Szikla-forrás megállóhely)

Fő út
3324 Felsőtárkány
Phone +36 36 355 183

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp