Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Tiszakécskei kisvasút (Tisza-part állomás)

Railway Station · Alsó-Tisza-vidék · 84 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Tiszakécskei kisvasút (Tisza-part állomás)
    Tiszakécskei kisvasút (Tisza-part állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Tisza-part állomás a tiszakécskei kisvasút egyik végállomása.

Tisza-part állomás a 2021-ben felújított kisvasút központi állomása – nem kell persze hatalmas fejpályaudvarra gondolni, de egy csinos mozdonyszín épült, amelyben egy pénztár és egy mosdó is helyet kapott a C50-es mozdony és a két kocsi mellett. A mozdonyszín előtt a peronon lehet felszállni az induló vonatra, melynek mozdonya a másik vágányon tud körüljárni (azaz átállni a szerelvény egyik végéről a másikra).

Közeli látnivalók:

  • Tisza-parti szabadstrand
  • Barack Gyógy- és Élményfürdő

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2021 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a tiszakécskei kisvasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: October 05, 2021

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Tiszakécske, Tiszapart megállóhelyen érdemes leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratokról Tiszakécske, Tiszapart megállóhelyen leszállva körülbelül 30 métert kell sétálni a kisvasút állomásáig.

Parking

  • A kisvasút állomása mellett lehet megállni.

Coordinates

DD
46.937334, 20.118606
DMS
46°56'14.4"N 20°07'07.0"E
UTM
34T 432913 5198577
w3w 
///infants.partners.mascots
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Alsó-Tisza-vidék
Tiszakécskei kisvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 1.6 km
Duration 0:50 h
Ascent 7 m
Descent 4 m

A tiszakécskei kisvasút úttörővasútként kezdte pályafutását, és hiába szerették meg a helyiek és a városkába látogató turisták, több üzemszünet ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Tiszakécskei kisvasút (Tisza-part állomás)

Fürdő utca
6060 Tiszakécske
Phone +36 20 493 2444

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp