Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Pálházi Erdei Vasút (Rostalló állomás)

Railway Station · Tokaj-Zempléni-hegyvidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Pálházi Erdei Vasút (Rostalló állomás)
    / Pálházi Erdei Vasút (Rostalló állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Pálházi Erdei Vasút (Rostalló állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Rostalló állomás a Pálházi Erdei Vasút egyik végállomása.

Rostalló állomás a Kemence-patak völgyében, az erdő mélyén található, nem messze Kőkaputól. A sínek valaha továbbvezettek még néhány kilométert Susulyáig (a S jelzésen Telkibánya felé indulva követhető az egykori nyomvonal).

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 decemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Pálházi Erdei vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 20, 2019

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • A Z turistaúton Kőkapu felé indulva Újhután keresztül Komlóska érhető el.
  • A S jelzésű turistaúton északnyugat felé indulva Telkibányára lehet eljutni, délnyugat felé pedig Háromhutára.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető (a 900 méterre lévő Kőkapuig lehet behajtani Pálháza irányából az aszfaltúton).

Coordinates

DD
48.424253, 21.428597
DMS
48°25'27.3"N 21°25'42.9"E
UTM
34U 531708 5363544
w3w 
///fishing.politicians.gaffer
Arrival by train, car, foot or bike

Routes to this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
9.1 km
0:40 h
102 m
7 m
14.5 km
5:00 h
517 m
669 m
19.8 km
6:00 h
703 m
703 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Pálházi Erdei Vasút (Rostalló állomás)

Külterület
3994 Nagyhuta
Phone +36 30 618 8834
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 4 Routes nearby
Top moderate open
17.2 km
5:00 h
506 m
505 m

Hosszú vándorlás a hegység erdőiben, mely két kitűnő kilátóhelyet is érint. Országos összehasonlításban a legkülönbek közül valók, körülöttük pedig ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Tokaj-Zempléni-hegyvidék
Pálházi Erdei Vasút
Top easy
9.1 km
0:40 h
102 m
7 m

A pálházi erdei vasút mai vonala a Nyíregyházától Füzérkomlósig vezető vaspálya egyik szárnyvonalaként valaha Magyarország egyik leghosszabb ...

14
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Háromhutai-hegycsoport
Egy nap a zempléni vadonban
Top moderate open
14.5 km
5:00 h
517 m
669 m

Kilátóhelyekben gazdag turistaút, mely alig járt, helyenként háborítatlannak tetsző erdőket érint a Zempléni-hegység középső, vadregényes részén.

2
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Háromhutai-hegycsoport
A zempléni természet legjava
Top moderate open
19.8 km
6:00 h
703 m
703 m

A Zemplén völgyeinek mélyére, bérceinek fokára kalauzol ez a kiadós, élménydús körtúra. Felfedezzük a hegység központi tömegét, mélyen behatolunk a ...

2
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 4 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp