Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Pálházi Erdei Vasút (Kőkapu megállóhely)

Railway Station · Tokaj-Zempléni-hegyvidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Pálházi Erdei Vasút (Kőkapu megállóhely)
    / Pálházi Erdei Vasút (Kőkapu megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Pálházi Erdei Vasút (Kőkapu megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Pálházi Erdei Vasút (Kőkapu megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Kőkapu megállóhely a Pálházi Erdei Vasút egyik állomása.

Kőkapu megállóhely a vonal legvadregényesebb szakaszán található: a Pálháza felől érkező vonatok itt bújnak ki a vadászkastély alatti sziklába vájt alagútból, miután elhaladtak az Áfonyás-tó mellett. A megállóhely peronja egyben a Háromforrás Étterem terasza is, ideális kiinduló- vagy végpont egy kirándulás vagy akár hosszabb túra esetében is. A közeli vadászkastély „Garantált wifi- és mobilmentes pihenés” mottóval hirdeti magát, és valóban nincs térerő a környéken, minden adott a nyugodt pihenéshez. Elsőként – az 1880-as évek végén – a szikla tetején álló épületet emeltette gróf Károlyi László, majd a századfordulón megépült a kisvasút alagútja melletti alsó épület is, amelyek kezdetben vadászoknak nyújtottak szálláshelyet (Horthy Miklós, Bethlen István, Rákosi Mátyás is megfordultak itt), ma pedig szállodaként üzemelnek. Az állomás közvetlen közelében található egy játszótér is.

Közeli látnivalók: 

  • Áfonyás-tó
  • Hétvezér és Vérszerződés szoborcsoportok
  • Vadászkastély

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 decemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Pálházi Erdei vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 20, 2019

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • A Z turistaúton kelet felé indulva Újhután keresztül Komlóska érhető el, nyugati irányban Rostallónál belefut a S jelzésbe.

Parking

  • Parkolni az étterem parkolójában lehet.

Coordinates

DD
48.426566, 21.440200
DMS
48°25'35.6"N 21°26'24.7"E
UTM
34U 532565 5363806
w3w 
///entries.visor.butting
Arrival by train, car, foot or bike

Routes to this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
9.1 km
0:40 h
102 m
7 m
19.8 km
6:00 h
703 m
703 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Pálházi Erdei Vasút (Kőkapu megállóhely)

Kőkapu utca
3994 Nagyhuta
Phone +36 30 618 8834

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 3 Routes nearby
Top moderate open
17.2 km
5:00 h
506 m
505 m

Hosszú vándorlás a hegység erdőiben, mely két kitűnő kilátóhelyet is érint. Országos összehasonlításban a legkülönbek közül valók, körülöttük pedig ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Tokaj-Zempléni-hegyvidék
Pálházi Erdei Vasút
Top easy
9.1 km
0:40 h
102 m
7 m

A pálházi erdei vasút mai vonala a Nyíregyházától Füzérkomlósig vezető vaspálya egyik szárnyvonalaként valaha Magyarország egyik leghosszabb ...

14
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Háromhutai-hegycsoport
A zempléni természet legjava
Top moderate open
19.8 km
6:00 h
703 m
703 m

A Zemplén völgyeinek mélyére, bérceinek fokára kalauzol ez a kiadós, élménydús körtúra. Felfedezzük a hegység központi tömegét, mélyen behatolunk a ...

2
from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 3 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp