Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)

Railway Station · Bükkvidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Lillafüred a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Lillafüred a LÁEV egyik legforgalmasabb megállója, ami a közeli látnivalók számát tekintve nem véletlen.

A felújított állomásépületben találjuk a Lillafüredi Ökoturisztikai Központot, melynek kiállítótereiben megismerhetjük hazánk valamennyi kisvasútját, a LÁEV közel száz éves történetét, valamint a különleges vonalvezetésű hegyi vasút mentén található számos természeti és kulturális látnivaló kínálatát.

Akármerre indulunk a peronról, biztosan találunk valami érdekességet: a Garadna-patak völgye felé indulva a Palotaszálló, a Hámori-tó, kicsit távolabb az Alsó-vízesés, hazánk legmagasabb vízesése várja a látogatókat, míg a Szinva folyása mentén két barlang (Anna- és Szent István-barlang), a Herman Ottó Emlékház, a Lillafüredi tanösvény, kicsit távolabb pedig a lillafüredi libegő ad lehetőséget az idő hasznos eltöltésére.

A megállóhely közelében számos büfé, étterem szolgálja az éhség és szomjúság csillapítását. A peron egyik végén a vonatok egy alagútban folytatják útjukat Garadna felé, a másik végén pedig egy deltavágány emlékeztet arra, hogy egykor a kerekhegyi rakodó felé is vezetett egy szárnyvonal a Szinva völgyében. Az állomáson jegypénztár üzemel, a fedett peron esős időben is kulturált várakozási lehetőséget biztosít az utasoknak.

Közeli látnivalók:

  • Palotaszálló
  • Hámori-tó
  • Alsó-vízesés
  • Szent István-barlang
  • Anna-barlang
  • Lillafüredi libegő
  • Lillafüredi tanösvény
  • Herman Ottó Emlékház

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 04, 2020

Public transport

  • Az 5 és 15 jelzésű helyi autóbuszjáratokról Palotaszálló megállóhelyen célszerű leszállni (az 5-ös megállója sokkal közelebb esik a kisvasúthoz).

Getting there

  • Az 5-ös busz megállója közvetlenül az állomás épülete mellett található, a 15-ös busz megállójától körülbelül 300 méteres sétával érhető el az Egri Országúton az állomás.
  • A K+ jelzésen Felsőhámor felé lehet elindulni az egyik, míg a Hámori-tó partján Garadna felé a másik irányba.
  • A P jelzésen a Szinva mentén dél felé indulva a Majális parkot érhetjük el egy hosszabb túrával, míg a másik irányban Jávorkút felé vezetnek a jelzések.

Parking

  • Az Egri Országút melletti parkolókban lehet megállni.

Coordinates

DD
48.103634, 20.622625
DMS
48°06'13.1"N 20°37'21.5"E
UTM
34U 471905 5327887
w3w 
///unblinking.rewinds.sporting
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Hiking Trail · Bükkvidék
Vasverő hámorok egykor és most
recommended route Difficulty easy open
Distance 5.7 km
Duration 2:00 h
Ascent 326 m
Descent 326 m

Hazánk talán leglátványosabb, legromantikusabb hegyvidéki részén járunk, a lillafüredi Palotaszállót körülölelő erdőkben. Minden van itt, ami a ...

2
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 8 km
Duration 2:40 h
Ascent 410 m
Descent 410 m

A fennsík egy könnyen megközelíthető, jellemző szeletét járjuk be a patinás üdülőközpontból, Lillafüredről indulva. A mélyre vágódó völgyek ...

5
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 8.2 km
Duration 4:00 h
Ascent 301 m
Descent 301 m

A kirándulás bemutatja a Bükk számos izgalmas, érdekes barlangját, az összekötő utakon pedig mesés panorámában lehet részünk: ellátunk Diósgyőrtől ...

7
from Eszter Szabó,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükk-hegység
A Bükk vizei mentén
recommended route Difficulty easy open
Distance 10.8 km
Duration 3:25 h
Ascent 500 m
Descent 378 m

Túránkkal a Kis-Fennsík izgalmas vidékét, zegzugos szurdokát, sűrű rengetegbe burkolózó platóját fedezzük fel. Vadregényes otthona ez a karsztvizek ...

1
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty easy open
Distance 17 km
Duration 4:50 h
Ascent 533 m
Descent 533 m

Hazánk egy különleges karsztvidékén járunk, az ország fokozottan védett barlangokban, karsztjelenségekben leggazdagabb táján. Túránkkal ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükki Nemzeti Park
Vándorlás az Északi-Bükk kövei mentén
recommended route Difficulty easy open
Distance 16.5 km
Duration 5:00 h
Ascent 731 m
Descent 416 m

Hazánk egy különleges karsztvidékén járunk, látványos formákkal és meghitt erdei hangulatokkal teli vadonban. Már a túra elején a bükki rengeteg ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty difficult open
Distance 25.5 km
Duration 7:35 h
Ascent 1,130 m
Descent 491 m

Hosszú vándorlásunk a Bükk pereméről invitál annak szívébe. Végigjárjuk a hegység kevéssé ismert keleti platóját, majd Bükkszentkereszt ...

from Áron Dömsödi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükki Nemzeti Park
Látókövek Miskolc felett
recommended route Difficulty easy open
Distance 8.2 km
Duration 2:50 h
Ascent 464 m
Descent 365 m

A Keleti-Bükk klasszikusa, a miskolci turisták kedvelt útvonala a környék két legjobb kilátópontjára, a Gulicskára és a Fehér-kőre vezet.

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)

Egri Országút
3517 Miskolc
Phone +36 30 488 7529

Special features

Families
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp