Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)

Railway Station · Bükk-vidék · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Lillafüred a Lillafüredi Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Lillafüred a LÁEV egyik legforgalmasabb megállója, ami a közeli látnivalók számát tekintve nem véletlen.

A felújított állomásépületben találjuk a Lillafüredi Ökoturisztikai Központot, melynek kiállítótereiben megismerhetjük hazánk valamennyi kisvasútját, a LÁEV közel száz éves történetét, valamint a különleges vonalvezetésű hegyi vasút mentén található számos természeti és kulturális látnivaló kínálatát.

Akármerre indulunk a peronról, biztosan találunk valami érdekességet: a Garadna-patak völgye felé indulva a Palotaszálló, a Hámori-tó, kicsit távolabb az Alsó-vízesés, hazánk legmagasabb vízesése várja a látogatókat, míg a Szinva folyása mentén két barlang (Anna- és Szent István-barlang), a Herman Ottó Emlékház, a Lillafüredi tanösvény, kicsit távolabb pedig a lillafüredi libegő ad lehetőséget az idő hasznos eltöltésére.

A megállóhely közelében számos büfé, étterem szolgálja az éhség és szomjúság csillapítását. A peron egyik végén a vonatok egy alagútban folytatják útjukat Garadna felé, a másik végén pedig egy deltavágány emlékeztet arra, hogy egykor a kerekhegyi rakodó felé is vezetett egy szárnyvonal a Szinva völgyében. Az állomáson jegypénztár üzemel, a fedett peron esős időben is kulturált várakozási lehetőséget biztosít az utasoknak.

Közeli látnivalók:

  • Palotaszálló
  • Hámori-tó
  • Alsó-vízesés
  • Szent István-barlang
  • Anna-barlang
  • Lillafüredi libegő
  • Lillafüredi tanösvény
  • Herman Ottó Emlékház

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Lillafüredi Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 04, 2020

Public transport

  • Az 5 és 15 jelzésű helyi autóbuszjáratokról Palotaszálló megállóhelyen célszerű leszállni (az 5-ös megállója sokkal közelebb esik a kisvasúthoz).

Getting there

  • Az 5-ös busz megállója közvetlenül az állomás épülete mellett található, a 15-ös busz megállójától körülbelül 300 méteres sétával érhető el az Egri Országúton az állomás.
  • A K+ jelzésen Felsőhámor felé lehet elindulni az egyik, míg a Hámori-tó partján Garadna felé a másik irányba.
  • A P jelzésen a Szinva mentén dél felé indulva a Majális parkot érhetjük el egy hosszabb túrával, míg a másik irányban Jávorkút felé vezetnek a jelzések.

Parking

  • Az Egri Országút melletti parkolókban lehet megállni.

Coordinates

DD
48.103634, 20.622625
DMS
48°06'13.1"N 20°37'21.5"E
UTM
34U 471905 5327887
w3w 
///unblinking.rewinds.sporting
Arrival by train, car, foot or bike

Routes to this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
5.7 km
2:00 h
326 m
326 m
8.2 km
2:50 h
464 m
365 m
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Lillafüredi Állami Erdei Vasút (Lillafüred megállóhely)

Egri Országút
3517 Miskolc
Phone +36 30 488 7529

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 5 Routes nearby
Hiking Trail · Bükk-vidék
Vasverő hámorok egykor és most
Top easy open
5.7 km
2:00 h
326 m
326 m

Hazánk talán leglátványosabb, legromantikusabb hegyvidéki részén járunk, a lillafüredi Palotaszállót körülölelő erdőkben. Minden van itt, ami a ...

1
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Top easy open
8 km
2:40 h
410 m
410 m

A fennsík egy könnyen megközelíthető, jellemző szeletét járjuk be a patinás üdülőközpontból, Lillafüredről indulva. A mélyre vágódó völgyek ...

4
from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Bükki Nemzeti Park
Látókövek Miskolc felett
Top easy open
8.2 km
2:50 h
464 m
365 m

A Keleti-Bükk klasszikusa, a miskolci turisták kedvelt útvonala a környék két legjobb kilátópontjára, a Gulicskára és a Fehér-kőre vezet.

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Top moderate
37.3 km
5:00 h
939 m
939 m

A viszonylag rövid túra sok szintemelkedést, meredek lejtőket, egy középkori várat, két barlangot, és szinte megszámlálhatatlan mennyiségű ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Bükk-vidék
Lillafüredi erdei vasút
Top easy open
13.3 km
0:55 h
346 m
107 m

A Bükk-hegység keleti kapujában, Miskolc központjából egészen Ómassa széléig szállítja utasait hazánk egyik legnépszerűbb erdei vasútja. 

7
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 5 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp