Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Hártó-kút állomás)

Railway Station · Börzsönyvidék · 151 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Királyréti Erdei Vasút (Hártó-kút állomás)
    Királyréti Erdei Vasút (Hártó-kút állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Hártó-kút állomás a Királyréti Erdei Vasút egyik állomása.

Hártó-kút állomás a Királyrét felé vezető út mellett található. A vonatok ezen az állomáson jelenleg nem állnak meg, jellemzően különvonatok közlekedése esetén van szerepe napjainkban, Paphegyen kívül csak itt van keresztezési lehetőség a kisvasúton.

Korábban, amikor még zajlott teherszállítás Királyréten, nagyobb jelentőséggel bírt az állomás, melynek neve az úttörővasúti időkben Krónikás volt.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek. A vonatok ezen az állomáson nem állnak meg.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Szokolya-Hártókút megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  •  A buszok közvetlenül a kisvasút állomása mellett állnak meg.

Parking

  • Parkolásra sok lehetőség nincs az állomás közelében, aki mégis itt szeretné hagyni a járművet, annak az üdülőházak előtti út áll rendelkezésére.

Coordinates

DD
47.850567, 19.020330
DMS
47°51'02.0"N 19°01'13.2"E
UTM
34T 351902 5301588
w3w 
///wires.bearable.fogging
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Börzsönyvidék
Királyréti erdei vasút
recommended route Difficulty easy Open
Distance 9.7 km
Duration 0:30 h
Ascent 162 m
Descent 14 m

A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...

9
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Hártó-kút állomás)

Külterület (Törökpatak üdülőterület)
2624 Szokolya
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo hm Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp