Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Zsuzsi Erdei Vasút (Fancsika megállóhely)

Railway Station · Debreceni járás · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Zsuzsi Erdei Vasút (Fancsika megállóhely)
    / Zsuzsi Erdei Vasút (Fancsika megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Fancsika megállóhely a Zsuzsi Erdei Vasút egyik megállója.

Fancsika megállóhely közvetlenül a Vámospércsre vezető út mellett található, névadója egy egykor a környéken elterülő falu, a névadó névadója pedig a Foncs-Fancs családnév lehet. Pusztulását a török okozta a 16. század végén, ma Árpád-kori templomának romja emlékeztet már csak a településre (ez azonban a kisvasúttól meglehetősen messze van).

Fancsika feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól november végéig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Zsuzsi Erdei vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • Fancsika megállóhelyhez a DKV 37-es jelzésű autóbuszairól Fancsika, a helyközi autóbuszjáratokról a Debrecen, Fancsika vasúti megállóhely elnevezésű megállóhelyen kell leszállni (a kettő természetesen megegyezik, csak elnevezésük tér el).

Getting there

  • Fancsika/Debrecen, Fancsika vasúti megállóhely közvetlenül a Zsuzsi Vasút Fancsika megállóhelye mellett található.

Coordinates

DD
47.531267, 21.703387
DMS
47°31'52.6"N 21°42'12.2"E
UTM
34T 552942 5264444
w3w 
///goodness.brittle.internal
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Debreceni járás
Zsuzsi Erdei Vasút, Debrecen
recommended route Difficulty easy
Distance 16.5 km
Duration 0:55 h
Ascent 29 m
Descent 10 m

Hazánk legöregebb, ma is üzemelő erdei vasútja a Debrecen város erdeiben kitermelt faanyag szállítására jött létre, majd amikor a teherszállítás ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Stage 11
Distance 65 km
Duration 16:50 h
Ascent 360 m
Descent 335 m

A Halápi csárdától Nyírbátorig tartó túrán a Dél-Nyírséget járjuk be. Megmásszuk az Alföld legmagasabb pontját, végül a hangulatos nyírségi ...

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Zsuzsi Erdei Vasút (Fancsika megállóhely)

Külső Vámospércsi út
4002 Debrecen
Phone +36 30 210 0545

Special features

Families
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 2 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp