Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Zsuzsi Erdei Vasút (Csereerdő megállóhely)

Railway Station · Debreceni járás · 119 m · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Zsuzsi Erdei Vasút (Csereerdő megállóhely)
    / Zsuzsi Erdei Vasút (Csereerdő megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Csereerdő megállóhely a Zsuzsi Erdei Vasút egyik megállója.

Csereerdő megállóhely közvetlenül a Vámospércsre vezető út mellett található. Egykor innen ágazott ki a Zsuzsi Vasút valószínűleg legjelentősebb szárnyvonala, mely a bánki erdő felé vezetett, és a Szatmárnémeti felé vezető vasútvonalat egy felüljárón keresztezte, ami hazánk első vasbeton hídja volt. Ma már nyoma sincs a szárnyvonalnak, ahogy az ipartörténeti jelentőségű áthidalásnak a pontos helye sem ismert, csak a korabeli leírásokból tudunk róla. Ezzel ellentétben a közelben, a vámospércsi út másik oldalán található az Ördögárok (vagy Csörsz árka) néven ismert védelmi rendszer egy rekonstruált szakasza. Az ókori védműrendszert a szarmaták hozták létre az Alföld védelmére.

A megállóhelyen esőbeálló védi a vonatra váró utasokat az időjárás viszontagságaitól.

Csereerdő feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól november végéig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Zsuzsi Erdei vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • Fancsika megállóhelyhez a DKV 37-es jelzésű autóbuszairól Csereerdő, a helyközi autóbuszjáratokról a Debrecen, Csereerdő 6,8 km tábla megállóhely elnevezésű megállóhelyen kell leszállni (a kettő megegyezik, csak elnevezésük eltérő).

Getting there

  • Csereerdő/Debrecen, Csereerdő 6,8 km tábla megállóhely a Zsuzsi Vasút Csereerdő megállóhelye közvetlen közelében található.

Coordinates

DD
47.529094, 21.721722
DMS
47°31'44.7"N 21°43'18.2"E
UTM
34T 554325 5264215
w3w 
///returns.whistling.impedes
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Debreceni járás
Zsuzsi Erdei Vasút, Debrecen
recommended route Difficulty easy
Distance 16.5 km
Duration 0:55 h
Ascent 29 m
Descent 10 m

Hazánk legöregebb, ma is üzemelő erdei vasútja a Debrecen város erdeiben kitermelt faanyag szállítására jött létre, majd amikor a teherszállítás ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Stage 11
Distance 65 km
Duration 16:50 h
Ascent 360 m
Descent 335 m

A Halápi csárdától Nyírbátorig tartó túrán a Dél-Nyírséget járjuk be. Megmásszuk az Alföld legmagasabb pontját, végül a hangulatos nyírségi ...

from Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Zsuzsi Erdei Vasút (Csereerdő megállóhely)

Külső Vámospércsi út
4002 Debrecen
Phone +36 30 210 0545

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 2 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp