Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Királyrét állomás)

Railway Station · Börzsöny · open
Responsible for this content
MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • A kisvasút végállomása Királyréten
    / A kisvasút végállomása Királyréten
    Photo: Kisida András, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • /
    Photo: Gulyás Attila, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • / A Királyréti Erdei Vasút királyréti végállomása mindig népszerű turistaközpont
    Photo: Gulyás Attila, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • / A Királyréti Erdei Vasút királyréti végállomása
    Photo: Gulyás Attila, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Királyrét állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség

Királyrét állomás a Királyréti Erdei Vasút egyik végállomása.

Királyrét ma a kisvasút egyik végállomása, azonban ez nem mindig volt így. Több, hosszabb-rövidebb szárnyvonal ágazott ki Királyréten a fővonalból Bajdázó, Egyházbükk felé, de épült egy siklópálya az Inóci kőbánya és a Cseresznyefa rakodó között is. Több százezer köbméter fát és követ szállított a kisvasút az 1970-es évek végéig, amikor leállt a teherforgalom a szárnyvonalakon.

Ma Királyrét a Börzsöny egyik kapuja, számtalan turistaút indul innen a szélrózsa minden irányába. Étterem, látogatóközpont, büfé, játszótér, kerti vasút szolgálja a látogatók kényelmét, de például az Ipolyerdő Zrt. Királyréti Erdészetét is itt találjuk. A kisvasút végállomásától alig pár lépésre egy hajtánypálya üzemel, mintegy 600 méteren lehet tekerni egy ovális pályán a fák között.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Szokolya, Királyrét megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Szokolya, Királyrét megállóhelytől kb. 1 percnyi sétára található az erdei vasút állomása: a parkoló végében, a patak mellett vezet az út a kisvasúthoz.
  • A P jelzésen az egyik irányban a Taxi-nyiladékon keresztül Nagy-Hideg-hegy és a Csóványos, a másik irányban Szokolya vasútállomáson és Magyarkúton keresztül Verőcére lehet eljutni.
  • A Z jelzés kelet felé Nógrádra vezet (és nem messze Királyréttől becsatlakozik az OKT útvonalába), nyugati irányban pedig Kóspallagra.
  • A K+ jelzés Nagy-Hideg-hegyre vezet a Cseresznyefa-parkolón keresztül.
  • A K□ jelzés a Foltán-kereszt érintésével Királyházára vezet.
  • A Z+ jelzés északi irányban becsatlakozik az OKT útvonalába, így Nógrád és a Csóványos érhető el; az aszfaltúton a Z□ jelzést követve pedig a Szén-pataki (volt Spartacus) kulcsosházhoz vezet az út.

Parking

  • Parkolni a királyréti parkolóban lehet.

Coordinates

DD
47.893953, 18.979107
DMS
47°53'38.2"N 18°58'44.8"E
UTM
34T 348944 5306490
w3w 
///integrity.wiper.capacity
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Királyrét állomás)

Királyrét
2624 Szokolya
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 6 Routes nearby
Hiking Trail · Börzsöny
Királyréti élményséta
Top easy open
5 km
1:30 h
159 m
159 m

Változatos látnivalók könnyű terepen a család apraja-nagyjának interaktív látogatóközpontokkal, bájos tavacskákkal, kőbányával, középkori ...

4
from Szilárd Dr. Szentes,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
Top moderate
63 km
6:00 h
956 m
1,060 m

A Börzsöny vulkanikus eredetű masszívumán nem egyszerű átvágni, gyakorlatilag két, kelet-nyugati irányú útvonalon lehet ezt megtenni anélkül, hogy ...

from Tamás Abelovszky,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Központi-Börzsöny
Királyrétről az ősvulkán déli palástjára
Top moderate open
14.7 km
4:40 h
585 m
585 m

Királyrétről induló körtúránk során a Magas-Börzsöny felé vesszük az irányt, egyre feljebb hatolva az ősi óriásvulkán külső peremén.

1
from András Kisida,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
Top moderate open
16.5 km
4:30 h
350 m
205 m

Narrow-gauge railway, draisine, bird watching through a one-way mirror from a photography perch, a study trail with puzzles - just a few of the ...

from Eszter Szabó,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Börzsöny
Királyréti erdei vasút
Top easy open
9.7 km
0:30 h
162 m
14 m

A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...

8
from Gulyás Attila,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Börzsöny
A Magas-Börzsöny csúcsköre
Top moderate open
19.2 km
7:00 h
874 m
874 m

Egynapos hétvégi körtúra a fővároshoz legközelebb eső 900-as csúcsra és a Magas-Börzsöny vadregényes, kárpáti erdőtájára. Változatos, de komoly ...

8
from MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség,   MTSZ Magyar Természetjáró Szövetség
  • 6 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo mol Logo otp