Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Túra tervezése ide A túra másolása
Gyalogtúra ajánlott túra Szakaszolt túra

Országos Kéktúra

· 28 értékelés · Gyalogtúra · nyitva
A tartalmat készítette:
Magyar Természetjáró Szövetség igazolt partner  A felfedezők választása 
  • Fénykép: Barna Burger, Magyar Természetjáró Szövetség
m 1400 1200 1000 800 600 400 200 -200 1000 800 600 400 200 km Putnok (OKTPH_117) Ötvös (OKTPH_16) Jásd (OKTPH_45_2) Gibárt (OKTPH_133) Zirc (OKTPH_43)

Hazánk leghosszabb egybefüggő jelzett turistaútját végigjárni talán a legszebb kihívás egy természetjáró életében. A klasszikus felosztásban 27 - egyenként is többnapos - szakaszra bontott Kéktúrát bárki teljesítheti bármennyi idő alatt: a lényeg a rendszeres túrázás öröme és az ország természeti és kulturális látnivalóinak megismerése. Monitoron a fenti legördülő menüben, a Természetjáró applikációban a lent található listában, mobilböngészőből megnyitva pedig szintén a legördülő menüben minden szakaszról részletes leírást adunk, böngészheted a szintmetszetet, az útba eső látnivalókat és természetesen a pecsételőhelyek listáját is megtalálod.

nyitva
nehéz
Hossz 1 168,3 km
344:15 óra
31 460 m
32 040 m
1 014 m
102 m

2021 szeptemberéig már közel 7500-en teljesítették hazánk emblematikus, kék sávval jelölt túráját, az Országos Kéket. Az 1169 km hosszú út Magyarország északi területein halad végig Írottkő és Hollóháza között, útba ejtve nagyobb hegységeinket, a fővárost és a Balatont is. Domborzatában, hangulatában, geológiai és kulturális értékeiben olyan csodálatosan változatos ez az országrész, hogy minden szakasszal, minden nappal, amit a Kéken töltünk, felejthetetlen élményekkel leszünk gazdagabbak.

Keresztül az országon

A teljesítők az útvonalat bármilyen irányban bejárhatják, mi azonban a részletes leírásokban nyugatról keletre haladunk, ahogy a szakaszok számozása is adja. A Kőszegi-hegység és az egész Dunántúl legmagasabb pontjától, Írott-kőtől indul a kalandunk, majd a Kisalföldet érintve jutunk el a Balaton partjáig. A Balaton-felvidék legszebb hegyeit és medencéit útba ejtve érjük el a Bakony hatalmas erdőkkel fedett dombjait, hegyeit. Eközben történelmi városokat érintünk (Kőszeg, Sárvár, Sümeg), hihetetlen panorámát nyújtó hegyeket mászunk meg (Szent György-hegy, Badacsony), várromokat hódítunk meg (Tátika, Rezi, Csobánc), de lelki feltöltődésre, elmélyülésre is van lehetőségünk (Bakonybél, Zirci apátság).

Átvágunk a Dunántúl szelídebb domborzatú hegységén, a Vértesen, majd a kilátópontokban bővelkedő Gerecsén és a Pilis aljában haladva érjük el a fővárost és az azt övező Budai-hegységet. Aki itt kezd neki a Kéktúrának, máris több ismert, népszerű kirándulóhelyet barangolhat be, mint pl. a Nagy-Szénás, a Hűvösvölgy, az Árpád-kilátó vagy a Hármashatár-hegy.

A Dunakanyar felé haladva, a Pilis és a Visegrádi-hegység találkozásánál az ország egyik legszebb szurdokát is végigjárhatjuk a Kéken (Dera-patak völgye), de nem hagyjuk ki a természetjárás bölcsőjének is tekintett Dobogókő csúcsát sem.

A Visegrádi vár látképével búcsúzunk a Dunától nyugatra eső országrésztől, és máris a Börzsöny hegyvidéki élménye vár ránk. Sorra másszuk meg a kilátópontokat: Julianus-kilátó, Nagy-Hideg-hegy majd a hegység legmagasabb csúcsa, a Csóványos vár ránk. A Cserhát szelíd lankáira térünk rá, ahol takaros palóc falvak kísérik utunkat, melyek közül is kiemelkedik egyik legszebb világörökségi helyszínünk, Hollókő.

Elköszönünk a domboktól, és nekivágunk hazánk két legmagasabb pontját is "magáénak tudó", igen népszerű hegységünknek, a Mátrának. A hegy gerincén érjük el a 964 méteres Galyatetőt, ahol a gyönyörűen felújított kilátóból emlékezetes panoráma tárul elénk. Továbbhaladva a gerincen az ország legmagasabb pontját érjük el, az 1014 méteres magasságú Kékestetőt. A Kékestetőtől a Mátrát és Bükköt összekötő dombvidékig az OKT legmegerőltetőbb szakasza vár ránk, a tagolt domborzat folyamatos föl-le mászásokra kényszerít minket a kisebb csúcsok mindkét oldalán, de a számtalan természetes kilátóhely kárpótolhat minket.

Az ország legmagasabb fekvésű tájára, s egyben legnagyobb átlagmagasságú hegységére térünk rá. Háborítatlan erdők, napsütötte rétek, a táj fölé tornyosuló sziklameredélyek alkotják a Bükk vadregényes vidékét, melynek minden szépségébe belekóstolunk túránk során. Az útvonalról néha érdemes egy-egy kisebb kitérőt tenni, hogy felkereshessünk olyan látványosságokat, mint a Bélapátfalvai ciszterci apátsági templom vagy a Bükk legmagasabb kilátópontja, a Bánkút fölötti 956 méteres magaslaton álló Petőfi-kilátó.

A Bükköt elhagyva a Borsodi-dombságon keresztül közelítjük meg az ország legészakibb kistáját, az Aggteleki-karsztot. Ha még nem jártunk itt, semmiképp ne hagyjuk ki a lenyűgöző Aggteleki-barlangot. A világörökséghez tartozó Baradla-Domica-barlangrendszer 25 km-es összesített hosszával és impozáns cseppkőformációival, valamint jól kiépített turisztikai infrastruktúrájával lenyűgöző betekintés a karsztosodott mészkőtakaró gyomrába.

A Cserehát elszegényedett, de természeti értékekben és építészeti emlékekben gazdag vidékén folytatódik a Kéktúra. A Zempléni-hegységet a korához képest igen fotogén Boldogkői várnál érjük el, a kék jelzéstől egy minimális kitérővel juthatunk fel ide. Erre a talán legkevésbé ismert hegységünkre ma is jellemzőek a tájegység legnagyobb városának is nevet adó „sátoros", azaz szabályos háromszög alakú magaslatok és a magas sziklabérceken álló várromok, mint amilyen a Regéci vár is.

Északnak vesszük az irányt, és az országhatár mentén érintjük a Zemplén legmagasabb pontját, a 895 méteres Nagy-Milicet is, mielőtt megérkezünk a porcelánjáról híres Hollóházára, ahol az Országos Kéktúra vég- vagy kezdőpontját jelző emlékművet is találjuk.

Az OKT rövid története

A Magyar Turista Szövetség 1930-ban döntött az egész országon áthaladó kék útjelzés irányáról, és kijelölte két végpontját. Eredetileg a Bükktől a Bakonyig terjedt az útvonal, melynek célja az volt, hogy az egyes hegységeink fővonalainak összekapcsolásával léterjöjjön egy olyan útvonal, amely mentén hazánk turisztikai látványosságait is meg lehet ismerni. Az utak kijelölése és felfestése lassan haladt, majd a II. világháború is megakasztotta a munkát, bár 1938-ra már az útvonal négyötöde kész volt. Mai terjedelmét csak a rendszerváltás után érte el, ekkortól lett a nyugati végpont az addig megközelíthetetlen Írott-kő.

1938-ban "Országos Vándorlást" szerveztek a már elkészült kék jelzésű útvonalon, amelynek a Szent István vándorlás nevet adták. Keletről és nyugatról egy-egy csoport indult útnak, és Dobogókőn találkoztak. Ezt az eseményt tekintik a Kéktúra tulajdonképpeni felavatásának. Bár úgy tervezték, hogy 5 évente megismétlik a vándorlást, ebből végül nem lett hagyomány.

Az 1950-es években a Budapesti Lokomotív Sportklub Természetjáró Szakosztálya új túramozgalma ötvözte az országos kék útvonalát és a vándorlást, szakaszokra bontották az útvonalat és díjazták a teljesítőket. Eleinte csak szűk körben, a vasutas szakosztályok tagjai teljesíthették az Országos Kéket, majd egyre több természetjáró élhetett a lehetőséggel. A hatalmas érdeklődés miatt a szervezők átadták a feladatot 1961-ben a Magyar Természetbarát Szövetségnek (később Magyar Természetjáró Szövetség), amely azóta is a kizárólagos szervezője és kiírója az Országos Kékkörnek.

A Rockenbauer Pál csodálatos, 1979-es televíziós sorozatával (Másfélmillió lépés Magyarországon) országosan ismertté vált, legfőbb hazai turistaút kultusza azóta is ível felfelé, a 2010-es években sorra dönti a rekordokat a teljesítők száma.

A szerző tippje

  • Mielőtt elindulnál, ne felejts el igazolófüzetet beszerezni a Magyar Természetjáró Szövetségtől! Ha már rendelkezel vele, sose hagyd otthon, ha kéktúrázni mész!
  • Kérlek, vedd figyelembe, hogy ez a többállomásos egyesítő térkép az OKT 2020 februárjában megállapított útvonalát tartalmazza. A későbbi módosítások kizárólag az egyes szakaszok nyomvonalán frissülnek, így az aktuális állapotért mindig válaszd ki a teljesíteni kívánt szakaszt a fenti legördülő menüből vagy a Szakaszok fülről!
  • Kattints a cím alatt és a kép felett található listázóra, majd a legördülő menüből válaszd ki a téged éppen most érdeklő Kéktúra szakaszt! Itt megtalálsz minden részletes tudnivalót a teljes szakaszról.
  • Ha végigjársz egy szakaszt, itt is megjelölheted, értékelheted oldalunkon a látottakat, és fényképeidet bejelentkezés után magad is feltöltheted. Oszd meg másokkal is a kalandot, az OKT-n szerzett élményeid!
  • Tudtad? Ha végigjárod a Kéktúrát Írottkőtől Hollóházáig, 31 545 méter szintemelkedést és 32 150 méter szintcsökkenést kell áthidalnod; közben 152 pecsételőhelyen igazolhatod teljesítményedet.  
  • Az összes pecsételőhelyet listanézetben vagy térképen is megtekinthető formában .
  • Gyermek Kéktúra: az MTSZ 6-14 év közötti gyermekek számára csökkentett hosszúságú jelvényszerő túrasorozatot is indított, részletek a Kéktúra hivatalos honlapján.
Nehézség
nehéz
Technika
Állóképesség
Élmény
Táj
Legmagasabb pont
Kékestető, 1 014 m
Legalacsonyabb pont
102 m
Ajánlott időszak
jan.
febr.
márc.
ápr.
máj.
jún.
júl.
aug.
szept.
okt.
nov.
dec.

Úttípusok

Szintprofil megjelenítése

Biztonsági előírások

Az adott szakaszokon különféle biztonsági előírások érvényesek. Klikkelj az általad teljesíteni kívánt szakaszra az információkért!

Hasznos linkek és ötletek

Kezdőpont

Írottkő (882 m)
Koordináták:
DD
47.352760, 16.433751
DMS
47°21'09.9"N 16°26'01.5"E
UTM
33T 608281 5245362
w3w 
///szívügy.belföld.ásványvíz

Végpont

Hollóháza

Útleírás

A részletes útleírást az adott szakaszoknál találod meg. 

Tipp


Minden tájékoztatás a védett területekről

Koordináták

DD
47.352760, 16.433751
DMS
47°21'09.9"N 16°26'01.5"E
UTM
33T 608281 5245362
w3w 
///szívügy.belföld.ásványvíz
Navigáció Google Térképpel

A szerző által ajánlott kiadványok:

A szerző által javasolt térképek:

A régióról szóló kiadványok:

Mutass többet!

Felszerelés

Bővebb információt az egyes szakaszoknál találsz.


Kérdések és válaszok

Nyúl Ildikó kérdése · 2022-10-11 · Közösség
Kedves kéktúrázók.Tudom,hogy semmi esély nincs rá,hogy visszajusson hozzám,mégis megpróbálom.Ma okt.11. elhagytam a kis formátumú jegyzetfüzetemet a kék túrás bejegyzéseimmel.Pillangó van az elején.Valószínúleg a szigligeti alsó pecsételőnél.Másnak nem érték,de én nagyon sajnálom.Nem találta.meg valaki?
Mutass többet!
Schmidt Erzsébet  kérdése · 2021-11-01 · Közösség
Sajnos az új verzió rögzítés használata során extrém szinteket mutat pl.600m emelkedés jó esetben 30m, süllyedés ua. Az előző verzió jólmüködött, telefon csere nem volt, beállításokat nem változtattam. A rögzítés diagramja jól mutatja a szinteket. Sajnos nem tudok rájönni mi lehet a probléma.
Mutass többet!
Fazekas Monika válasza · 2021-11-02 · Közösség
Sajnos az új verziót én sem tudom használni. A régi tökéletesen működött, sajnálom, hogy átalakították.
Még 1 hozzászólás
Vandulek Estilla kérdése · 2021-10-24 · Közösség
Hogyan lehet appon keresztül GPX-t letölteni ugyhogy meg is találham? Az új app, irtó nehezen kezelhető , lassu és körülményes. Egyszerübb az online felüketet használni, sajnos.
Mutass többet!
Kalocsai Péter  válasza · 2021-11-01 · Közösség
Szia! Én általában úgy szoktam, hogy a kék túra web oldaláról töltöm le a gps-t, és azt a programmal nyitom meg.
Mutasd az összes kérdést!

Értékelések

4,5
(28)
Gyula D Szabó
2022-08-20 · Közösség
Szent György hegy, csodálatos hely, de utána Szigligetre és B. tördemicére vezető utakon nagyon sok az aszfalt. Lehet, hogy túl sokat vártam ettől a szakasztól? A kaja, kb 20000 Ft. 2 főre.
Mutass többet!
Norbert Szabó
2021-08-24 · Közösség
Nagyon szép szakasz, az őskarszt elképesztő!
Mutass többet!
Mikor voltál a túrán? 2021-08-24
Az összes értékelés mutatása

A közösség fényképei

+ 77

Állapot
nyitva
Értékelés
Nehézség
nehéz
Hossz
1 168,3 km
Időtartam
344:15 óra
Szintemelkedés
31 460 m
Szintcsökkenés
32 040 m
Legmagasabb pont
1 014 m
Legalacsonyabb pont
102 m
Szakaszosan teljesíthető túra Szép kilátás Evés-ivás lehetőség Kulturális/történelmi értékek Földtani érdekességek Növénytani érdekességek Fauna Hegyi vasút, kötélpálya megállóhely Tipp Egészséges környezet Egyirányú túra

Statisztika

  • Saját térkép
  • Tartalmak
  • mutasd a képeket képek elrejtése
Funkciók
2D 3D
Utak és térképek
  • 27 Szakaszok
Többnapos gyalogtúra · Koszegi-hegység
Írott-kő - Sárvár (OKT-01)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 1 nyitva
Hossz 72,1 km
Időtartam 18:50 óra
Szintemelkedés 570 m
Szintcsökkenés 1 290 m

Az Országos Kéktúra több mint ezer kilométer hosszú legendás útvonalának kiindulópontja és a Dunántúl legmagasabb kiemelkedése az Írott-kő.

22
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Zalai-dombság
Sárvár - Sümeg (OKT-02)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 2 nyitva
Hossz 72,1 km
Időtartam 18:40 óra
Szintemelkedés 450 m
Szintcsökkenés 455 m

A második az Országos Kéktúra leghosszabb síkvidéki szakasza. Gyakorlatilag végig lapos terepen kanyarog, emelkedőt csupán a Kemeneshát környékén ...

8
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Marcal-medence
Sümeg - Keszthely (OKT-03)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 3 nyitva
Hossz 44,9 km
Időtartam 12:40 óra
Szintemelkedés 820 m
Szintcsökkenés 895 m

A sümegi Vár-hegy a Bakony őrtornyaként távolodik, ahogy az Országos Kéktúra hegyvidéki szakaszához érkezünk. A síkságot fokozatosan felváltják a ...

13
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Balaton-medence
Keszthely - Tapolca (OKT-04)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 4 nyitva
Hossz 29,2 km
Időtartam 8:20 óra
Szintemelkedés 560 m
Szintcsökkenés 540 m

A Balaton-felvidék tanúhegyeinek látványa szinte szimbóluma a Kéktúra e szakaszának. A szigetszerűen kiemelkedő hegykoronák szoknyáján zöldellő ...

24
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Balaton-medence
Tapolca - Badacsonytördemic (OKT-05)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 5 nyitva
Hossz 17,1 km
Időtartam 5:00 óra
Szintemelkedés 395 m
Szintcsökkenés 405 m

„Mennyi nyugalmat, gyönyörűséget,  de látni és okulni valót nyújt e vidék...” - írta Reichert Róbert geológus 1936-ban. És tényleg, kiemelkedően ...

27
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Bakonyvidék
Badacsonytördemic - Nagyvázsony (OKT-06)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 6 nyitva
Hossz 47,4 km
Időtartam 14:30 óra
Szintemelkedés 1 540 m
Szintcsökkenés 1 400 m

Hangulatában egységes, mégis különösen változatos túraterep az Országos Kéktúra 6. szakasza. Balatonra nyíló panorámák láncolatát keressük fel, és ...

9
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Bakonyvidék
Nagyvázsony - Városlőd (OKT-07)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 7 nyitva
Hossz 22,6 km
Időtartam 6:30 óra
Szintemelkedés 470 m
Szintcsökkenés 440 m

Az Országos Kéktúra ezen a szakaszon végleg beleveti magát a hatalmas bakonyi erdők világába. A Kab-hegy lepényszerű, de panorámás magaslata után ...

9
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Bakonyvidék
Városlőd - Zirc (OKT-08)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 8 nyitva
Hossz 41 km
Időtartam 12:10 óra
Szintemelkedés 1 085 m
Szintcsökkenés 990 m

A Kéktúra ezen a szakaszon megérkezik a Bakony leginkább hegyvidéki jellegű részére. Ennek megfelelően meredek és hosszú kaptatók, hatalmas ...

9
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Bakonyvidék
Zirc - Bodajk (OKT-09)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 9 nyitva
Hossz 57,9 km
Időtartam 16:50 óra
Szintemelkedés 1 225 m
Szintcsökkenés 1 455 m

A Bakony legváltozatosabb, karsztos jelenségekben gazdag táját szeli át a Kéktúra e szakasza. Érintünk hűs szurdokokat, tágas, kopár legelőket, ...

12
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Vértesi Tájvédelmi Körzet
Bodajk - Szárliget (OKT-10)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 10 nyitva
Hossz 55,7 km
Időtartam 16:10 óra
Szintemelkedés 1 365 m
Szintcsökkenés 1 290 m

A 10. szakasz átszeli a Vértest, közben izgalmas kitérőket tesz a hegyvidék látnivalóihoz. Az erdészeti utakkal szabdalt, mégis egyedülálló ...

4
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Dunazug-hegyvidék
Szárliget - Dorog (OKT-11)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 11 nyitva
Hossz 66,7 km
Időtartam 20:20 óra
Szintemelkedés 2 130 m
Szintcsökkenés 2 235 m

A Gerecse kilátópontokban bővelkedő, igen változatos vidékén kalauzol végig az Országos Kéktúra 11. szakasza. Mészkőgöröngyös ösvények, vadban ...

7
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Dunazug-hegyvidék
Dorog - Piliscsaba (OKT-12)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 12 nyitva
Hossz 18,4 km
Időtartam 5:40 óra
Szintemelkedés 535 m
Szintcsökkenés 425 m

A Kéktúra e szakasza a Pilis hegylábán haladva a hatalmas mészkőszirtek tövében marad, nem kapaszkodik fel a hegység kilátópontjaira.

52
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Budai-hegység
Piliscsaba – Hűvösvölgy (OKT-13)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 13 nyitva
Hossz 22,2 km
Időtartam 6:30 óra
Szintemelkedés 580 m
Szintcsökkenés 585 m

Klasszikus kirándulóhelyeket felfűző, földtani és botanikai értékekben bővelkedő túraútvonal, amely a Pilis és Budai-hegység határvonalától ...

61
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Dunazug-hegyvidék
Hűvösvölgy - Rozália téglagyár (OKT-14)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 14 nyitva
Hossz 14,1 km
Időtartam 4:20 óra
Szintemelkedés 525 m
Szintcsökkenés 625 m

Az Országos Kéktúra útvonalának tizennegyedik szakasza éppen 14 kilométer hosszú. Könnyű, sok látnivalóval tűzdelt napi túra a Budai-hegység ...

83
Szerző: Szlatki Gabriella,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Dunazug-hegyvidék
Rozália téglagyár - Dobogókő (OKT-15)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 15 nyitva
Hossz 22,6 km
Időtartam 7:30 óra
Szintemelkedés 1 060 m
Szintcsökkenés 490 m

A Dunazug legizgalmasabb formakincsű hegyvidékére vezet a Kéktúra 15. szakasza. Vad mészkőszurdokot felfedezve érkezünk meg az Északi-középhegység ...

34
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Visegrádi-hegység
Dobogókő - Visegrád (OKT-16)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 16 nyitva
Hossz 24,3 km
Időtartam 7:10 óra
Szintemelkedés 610 m
Szintcsökkenés 1 205 m

A Visegrádi-hegység belső, zegzugos területein vezet végig a Dunához leereszkedő útvonal, mely során nagyszerű kilátóhelyeket és bájos réteket ...

27
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Börzsönyvidék
Nagymaros – Nógrád (OKT-17)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 17 nyitva
Hossz 40,3 km
Időtartam 13:00 óra
Szintemelkedés 1 740 m
Szintcsökkenés 1 630 m

A Kéktúra 17. szakasza átvezet a vadregényes Magas-Börzsöny hatalmas erdővidékén, felkapaszkodik annak legmagasabb csúcsára, de ellátogat a ...

13
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Börzsönyvidék
Nógrád - Becske (OKT-18)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 18 nyitva
Hossz 59,2 km
Időtartam 18:00 óra
Szintemelkedés 1 885 m
Szintcsökkenés 1 880 m

A Börzsöny és a Mátra között szelídebb domborzatú vidékre kalauzol a Kéktúra: a Cserhát nyugati fele igazi dombsági táj. Komolyabb magasságot csak ...

6
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Cserhátvidék
Becske - Mátraverebély (OKT-19)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 19 nyitva
Hossz 73 km
Időtartam 22:10 óra
Szintemelkedés 2 245 m
Szintcsökkenés 2 495 m

A Cserhát látványosabb részére érkezik a Kéktúra. A lankásan hullámzó erdős hegyhátak közt tágas legelők alján nyújtózkodnak az évtizedekkel ...

7
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Mátravidék
Mátraverebély - Mátraháza (OKT-20)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 20 nyitva
Hossz 25,2 km
Időtartam 8:25 óra
Szintemelkedés 1 295 m
Szintcsökkenés 785 m

Nekivágunk a Mátra keskeny gerincének, melynek nyugati felét és középső részét keressük fel a 20. Kéktúraszakasz bejárása során. 180 méteres ...

15
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Mátravidék
Mátraháza - Sirok (OKT-21)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 21 nyitva
Hossz 25,6 km
Időtartam 8:10 óra
Szintemelkedés 1 015 m
Szintcsökkenés 1 565 m

Országos összehasonlításban is páratlan szépségű gerinctúrával hagyjuk el az útvonal legmagasabb pontját, a Kékest. Zord sziklataréjok, ...

12
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Mátravidék
Sirok - Szarvaskő (OKT-22)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 22 nyitva
Hossz 17,9 km
Időtartam 5:30 óra
Szintemelkedés 585 m
Szintcsökkenés 520 m

A Mátrát és a Bükköt összekötő dombvidéki vándorlásunk során bájos réteken suhanunk át, és az út végpontjain középkori várakat és tágas hegyvidéki ...

16
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Bükkvidék
Szarvaskő - Putnok (OKT-23)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 23 nyitva
Hossz 61,8 km
Időtartam 19:30 óra
Szintemelkedés 2 255 m
Szintcsökkenés 2 315 m

Az ország legmagasabb fekvésű táját, s egyben legnagyobb átlagmagasságú hegységét keresi fel a Kéktúra bükki szakasza. Különösen háborítatlan ...

5
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Sajó-Hernád-medence
Putnok - Bódvaszilas (OKT-24)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 24
Hossz 63,1 km
Időtartam 18:50 óra
Szintemelkedés 1 760 m
Szintcsökkenés 1 745 m

Minden kilométerében egyedi, karakteres Kéktúraszakaszon járunk. A fátlan, gyepes dombhátak hullámzása közül extremitásoktól sem mentes ...

2
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Gyalogtúra · Sajó-Hernád-medence
Bódvaszilas - Boldogkőváralja (OKT-25)
ajánlott túra Nehézség könnyű Szakasz 25 nyitva
Hossz 67,8 km
Időtartam 19:40 óra
Szintemelkedés 1 495 m
Szintcsökkenés 1 490 m

Ezen a szakaszon a Bódva völgye felett magasodó Szalonnai-karsztot és a finoman ívelt dombhátakkal egészen a Hernád völgyéig nyújtózó Cserehát ...

4
Szerző: Magyar Természetjáró Szövetség,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Sajó-Hernád-medence
Boldogkőváralja - Nagy-nyugodó (OKT-26)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 26 nyitva
Hossz 53,6 km
Időtartam 16:20 óra
Szintemelkedés 1 675 m
Szintcsökkenés 1 475 m

A Tokaji-hegységbe lépve hazánk egyik kevésbé látogatott, s markánsan kárpáti jellegű hegyvidékén teszünk túrát. Kőgörgeteges patakvölgyek, komor ...

4
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Többnapos gyalogtúra · Eperjes-Tokaji-hegyvidék
Nagy-nyugodó - Hollóháza (OKT-27)
ajánlott túra Nehézség közepes Szakasz 27 nyitva
Hossz 44,4 km
Időtartam 13:50 óra
Szintemelkedés 1 485 m
Szintcsökkenés 1 530 m

A Tokaji-hegység északi részére vezető Kéktúra-szakasz a jellegzetes völgyi falvakból az ország egyik legszebb várának felkeresésével kapaszkodik ...

7
Szerző: Dömsödi Áron,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hossz  km
Időtartam : óra
Szintemelkedés  m
Szintcsökkenés  m
Legmagasabb pont  m
Legalacsonyabb pont  m
Nagyításhoz vagy kicsinyítéshez húzd össze a nyilakat!
Logo hm Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp